Miasto pełne hip-hopowych wibracji po Warsaw Challenge 2017 / Podsumowanie imprezy

Miasto pełne hip-hopowych wibracji po Warsaw Challenge 2017 13 i 14 maja Fort Bema zamienił się w arenę zaciętej rywalizacji najlepszych B-boyów na świecie. Główną nagrodę m.st. Warszawy – 15 000 złotych – wytańczył japoński team Florriorz.

Wydarzenie przyciągnęło uczestników z całego świata, a także kilku tysięczną widownię, która zagrzewała tancerzy do walki. Uczestnicy tegorocznej edycji Warsaw Challenge ponownie mieli okazję oglądać występy absolutnej światowej czołówki sceny breakdance. Do rywalizacji w głównym turnieju 5v5 stanęli m.in. zeszłoroczni zwycięzcy – amerykański skład Rockforce Crew, najlepsza brytyjska ekipa Soul Mavericks oraz Tekken Crew – zwycięscy francuskich eliminacji Warsaw Challenge. W Great 8 znaleźli się też Predatorz, czyli połączony skład tancerzy z Rosji i Kazachstanu, gwiazdorska ekipa z Japonii o nazwie Florriorz, Unstoppables reprezentujący Izrael oraz Hustle Kidz z Holandii. Polskę reprezentował znakomity team Polskee Flavour. Ekipy podzielone zostały na dwie grupy i stoczyły pojedynki oceniane przez sędziów. Do finału przeszły składy, które zdobyły najwyższe noty w swoich grupach. Bezkonkurencyjny okazał się japoński team Florriorz i to oni wygrali główna nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy – 15 000 złotych, którą wręczyła wiceprezydent m.st. Warszawy, Renata Kaznowska. W finałowej bitwie przy ogromnym dopingu publiczności pokonali drużynę Predatorz, która przyleciała z Rosji i Kazachstanu. W sobotnich bitwach 1v1 bezkonkurencyjnie zaprezentował się zaś B-Boy Gravity, który w ostatnim starciu zmierzył się z Polakiem – Zawiszą Bielskill.

Wyświetlanie Warsaw Challenge 2017_fot. Radek Zawadzki_Stołeczna Estrada (23).jpg

 

Jak co roku, atmosferę Warsaw Challenge podgrzewały także występy polskich i światowych gwiazd hip-hopu. Line-up pierwszego dnia festiwalu otworzył koncert Małpy, następnie mikrofon powędrował do rąk elbląskiego rapera VNM. Gdy Fort Bema gęsto wypełnili fani rapu, na scenę wszedł weteran polskiego hip-hopu DonGURALesko. Gwiazdą muzycznej sceny pierwszego dnia Warsaw Challenge był Grubson, który niezwykle energetyczną mieszanką rapu i elektrycznych, rockowych gitar rozgrzał publiczność do czerwoności. W niedzielę jako pierwszy zaprezentował się Hades, po nim scenę przejął rewelacyjny warszawski kolektyw JWP/Bez Cenzury. Ukoronowaniem wydarzenia były występy legendarnych gwiazd amerykańskiego hip-hopu. Najpierw publikę rozbujał set DJ’a Grandmaster Flash’a, miksującego klasyczne utwory z nowymi kawałkami, dobrze znanymi choćby fanom takich produkcji, jak The Get Down. Na koniec sceną zawładnął legendarny nowojorski zespół ONYX, tworzący niezwykle energetyczną muzykę w stylu hardcore rap. Line-up uzupełniły także showcase’y – pokaz taneczny grupy Who If Not You oraz występ beatboxera Bladego Krisa, a na terenie imprezy czekały m.in. warsztaty taneczne i zawody skateboardingowe Miniramp Challenge. Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Breakdance to największa w Polsce i jedna z najważniejszych na świecie imprez promujących kulturę hip-hopową. Warsaw Challenge od kilkunastu lat przyciąga sympatyków rapu, pasjonatów tańca i poszukiwaczy niezapomnianych wrażeń. Łączy pokolenia wokół hip-hopu i ewoluuje wraz z nowymi ekipami tancerzy czy trendami w muzyce. Jedno się jednak nie zmienia – wydarzenie to powstało z pasji do tańca, więc od początku jednym z najbardziej istotnych elementów imprezy jest konkurs dla B-boyów. Organizatorem Warsaw Challenge było Miasto Stołeczne Warszawa, producentem wykonawczym Stołeczna Estrada.

Wyświetlanie Warsaw Challenge 2017_fot. Radek Zawadzki_Stołeczna Estrada (175).jpg

Podziel się swoją opinią ;)