Kilka słów o Emenie, czyli polskim artyście w Manchesterze

       Wrzesień 2016 rok Manchester – poszukując kogoś, z kim mogłabym bawić się muzyką, metodą prób i błędów dotarłam do chłopaka w moim wieku, który zajmował się produkcją filmową zawodowo a hobbistycznie – nagrywaniem we własnoręcznie stworzonym, małym studio. Człowiek renesansu. Pokazywał mi swoją muzykę, teksty, klipy, w których produkcji brał udział, a oprócz tego muzykę, którą tworzy dla innych raperów czy wokalistów. W wieku 12 lat wyprowadził się z rodzicami z Dąbrowy Górniczej do Anglii, którą dopiero od niedawna traktuje jak dom.


       Marcin Olczak ‘Emen’ ma 23 lata i na swoim koncie 3 wydane krążki: “Przedmieścia”, “Domino” i tegoroczne “Odbicia”. Jego muzyka skierowana jest jednak na matczyne podwórko, niejednokrotnie opisując życie młodego imigranta.

Kiedyś zapisałem sobie taką myśl, że wrócę na stałe do Polski jak już podbiję Netflix, ale na pewno widzimy się na koncertach – zimą planuję ruszyć w 2 miesięczną trasę promującą nowy materiał. “


       Klip do singla “Ćmy” został wyprodukowany przez samego Marcina, dlatego należy mu się szczególna uwaga. Od inżynierii dźwięku po reżyserię. Muzykoholicy!

Zapraszam do odsłuchu!Zajrzyj po więcej:

ODBICIA PREORDER – totenemen.com
facebook.com/totenemen
@totenemen

 

 

Podziel się swoją opinią ;)