KiM czyli Edyta i Jacek Chrzanowscy w nowym singlu zapowiadającym album “Opowieści”

„Opowieści” to debiutancka płyta duetu KiM, na której znajduje się 9 piosenek utrzymanych w stylistyce alternatywnej elektroniki z delikatnymi wycieczkami w stronę muzyki popularnej.

Piosenki te charakteryzują głębokie, poruszające teksty dotykające tematyki relacji kobieta-mężczyzna, samotności w kontakcie z drugim człowiekiem, czy po prostu szeroko pojętej miłości. Praca nad płytą była bardzo rozciągnięta w czasie (pierwsze szkice piosenek powstały już około 2016 roku) jednak tak długi okres tworzenia sprawił, że wydawnictwo to pomimo stylistycznej spójności charakteryzuje się dość sporym eklektyzmem.

Jest to dla mnie ważny tekst, manifestujący nową rzeczywistość wolną od toksycznych relacji – mówi Edyta Chrzanowska. – Taki moment, w którym zaczynasz pojmować, że to w czym tkwisz od dłuższego czasu jedynie wysysa z Ciebie energię zamiast odżywiać. Często błędnie postrzegamy relacje, w których nie możemy polegać na tej wybranej przez Nas osobie jako ekscytujące. Raz jest raz jej nie ma. Niewiadoma. Kołowrotek emocji. Adrenalina. Nie zauważając jak bardzo Nas to wyniszcza.

Wychodzenie z takiego równania to długi i skomplikowany proces. Ale ponoć dla krążącej w Nas i wokół Nas energii, najważniejsza jest świadoma intencja. Podjęcie decyzji. I nasze pole energetyczne zaczyna się przeobrażać. – dodaje Edyta.

Duet tworzą Edyta Chrzanowska (Scarry’and’Eddy) i Jacek Chrzanowski (Hey, Dezerter, Dawid Podsiadło) a za produkcję płyty odpowiada Paweł Krawczyk (Hey, Ahimsa, Anieli). Masteringiem zajął się Jarosław “Yaro” Płocica Jazzda Music.

Tracklista płyty “Opowieści”:

1. Braku
2. 
Może
3. Lucyfer
4. 
Dreszcze
5. 
Sukienki
6. Mówisz, że ładnie mi w tym
7. Miłość
8. Tylko nie kochaj

9. Ta zabawa nie jest dla dziewczynek

Podziel się swoją opinią ;)