Kopenhaska nostalgia w polskim wykonaniu

2 sierpnia 2018 roku odbyła się cyfrowa dystrybucja i oficjalna premiera najnowszej płyty ,,Piano Works, Vol. 2” Sebastiana Zawadzkiego. To druga odsłona fortepianowych improwizacji ,,Piano Works” obiecującego artysty młodego pokolenia.

O jej niepowtarzalności decyduje już sam kontekst powstania albumu. Młody twórca pragnie wtajemniczyć nas w klimat swojej pracowni znajdującej się w Kopenhadze. To właśnie tam powstały zarówno pierwszy jak i następujący po nim zbiór muzycznych kompozycji. Jak sam podkreśla, w swojej twórczości sięga on po bardzo różne gatunki. Z drugiej strony fortepian stanowi akurat w tym kontekście bardzo istotny element projektu. Autor podkreśla nawet istotę konkretnego modelu instrumentu, na którym wykonuje utwory. Jest nim Yamaha Upright Piano B1. Na najbliższe lata przewidziane są także kolejne odsłony intymnych eksperymentów, a autor już teraz promuje je na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Posłuchaj płyty ,,Piano Works, Vol. 2”:

Sebastian Zawadzki (ur. Toruń, 14.10.1991) – wszechstronnie uzdolniony polski muzyk młodego pokolenia; pianista, kompozytor i improwizator. Żyje i tworzy w Kopenhadze współpracując z wieloma uznanymi już artystami.

Absolwent studiów magisterskich na Rytmisk Music Konservatorium w Kopenhadze, Akademii Muzycznej w Krakowie oraz ASCAP Film Scoring Workshop z Richard Bellis w Los Angeles w 2016 roku. Przygodę z muzyką rozpoczął w Toruniu, gdzie podjął się nauki na poziomie pierwszego i drugiego stopnia w tamtejszej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Już teraz może pochwalić się wydaniem kilku autorskich i sideman’owskich płyt. Laureat licznych nagród i aktywny uczestnik działań koncertowych odbywających się w Polsce i zagranicą. Autor ścieżki dźwiękowej do filmu ,,Nu vandrer liver” reżyserii Sicilii Luny, który miał swoją premierę na festiwalu w Cannes (2016).

W swojej twórczości stara się łączyć muzykę jazzową, filmową i improwizowaną. Nie lubi stawiać nieprzekraczalnych granic jakkolwiek szufladkujących współczesny przemysł muzyczny. Do swojego dorobku może zaliczyć między innymi takie albumy jak: Norn (2018); Piano Works Vol. 1 (2018) czy Between the Dusk of a Summer Night (2017). Najbliższa zaplanowana premiera wydawnicza to druga odsłona Piano Works Vol. 2 (2018). Współpracował z polską wytwórnią Fortune Records.


Oficjalna strona internetowa:

www.sebastian-zawadzki.com
Facebook:
www.facebook.com/SebastianZawadzkiMusic
Soundcloud:
www.soundcloud.com/sebastian-zawadzki
YouTube:

www.youtube.com/user/zawadzkimusic

Podziel się swoją opinią ;)