Kosmicznie wielkie, niespełnione marzenie, czyli “Księżyć” od 13 Drzew

“Księżyć” to zdecydowanie najbardziej rockowy z dotychczasowych singli z nadchodzącego minialbumu pt. “Nie ma czasów”

13 Drzew kazało czekać swoim fanom na kolejny singiel zaledwie miesiąc. Po przebojowych “Kilkunastu latach” i balladowej “Bliskości” przyszedł czas na rockową opowieść o niespełnionym marzeniu. Zespół jak zawsze zręcznie lawiruje między różnymi gatunkami, nie zapominając jednak o swojej myśli przewodniej, czyli graniu “folku na sterydach”. 

“Księżyć to opowieść o wielkim, wprost kosmicznym niespełnionym marzeniu. O tym, że nie zawsze wychodzi nam to, do czego dążymy, niejednokrotnie pomimo tego, że zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy. Przejmujący wydźwięk utworu jest dodatkowo potęgowany przez to, że po raz pierwszy nasz singiel jest wokalnym duetem – oprócz głosu naszego Rafała można w nim usłyszeć także niesamowitą Basię Ubysz” – opowiada autor tekstu Jędrzej Wołk.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego singla, za nagranie miks i mastering odpowiada Dawid “Avid” Lewandowski, który też, wraz z Jędrzejem Wołkiem, był odpowiedzialny za produkcję utworu.

Dostęp do utworu na wszelkich serwisach streamingowych można znaleźć pod linkiem

https://link.emuze.me/13drzewbasiaubyszksiezyc


13 Drzew to nowy projekt muzyka znanego z folkowego Madamme oraz podcastu dla muzyków “Cierpienia Młodego Muzyka” — Jędrzeja Wołka, a także wokalisty i aktora znanego m.in. z roli Jima Morrisona w musicalu Cezarego Studniaka “Jeździec Burzy” — Rafała Wawrzenia, perkusisty i dyrektora Teodor Lulis Music Garage — Teodora Lulisa, oraz najbardziej oceanograficznego ze wszystkich basistów — Michała Styka. Tworzą muzykę, którą określają mianem: folk na sterydach. Jest to połączenie indie folku i rocka, w oparciu o gitarę, bas, elektryczne ukulele, a także instrumenty klawiszowe i perkusyjne. Wraz z poprzednimi składami, które tworzyli, zagrali setki koncertów w Polsce i poza jej granicami, pokazywali się także szerszej publiczności podczas festiwali takich jak Slot Art, Sofar Lviv, czy Emergenza.

Jako 13 Drzew prezentowali się na festiwalach i koncertach w całej Polsce. W marcu 2023 roku światło dzienne ujrzał debiutancki minialbum grupy pt. “Dendrologia”. Był on promowany przez 5 singli, które odbiły się szerokim echem, trafiając na najważniejsze playlisty na Spotify, takie jak “New Music Friday Polska”, “Fresh Finds”, czy “Tylko Polski Rock”. Mogli ich także posłuchać słuchacze m.in. “Radia Nowy Świat”, “Radia Kraków”, “Radia Afera”, “Radia Wrocław”, “Radia Opole”, czy “Radia Sygnały”. Recenzja minialbumu pojawiła się m.in. w  “Teraz Rocku”, “Czarno Na Czarnym”, czy “Made By Sound”.

One Comment

  1. Anonim

    Byłem na dwóch koncertach – mega!! Zespół mocno niedoceniony, ale wszystko przed nimi.

Podziel się swoją opinią ;)