Kosmiczny powrót w 30. urodziny – HEY świętuje swój debiut

“HEY 30 LIVE!” to jedyny koncert w Polsce z okazji 30. rocznicy debiutu zespołu. Artyści wracają na ten jeden wieczór, żeby spotkać się z fanami, którzy przez te wszystkie lata byli z nimi. Wydarzenie odbędzie się 14 października w katowickim Spodku w ramach cyklu “Kosmiczny Koncert”.

Sprzedaż biletów na wydarzenie rusza 4.04.2023 roku na stronie kosmicznykoncert.pl

Trudno znaleźć w historii polskiej muzyki zjawisko porównywalne do debiutu grupy HEY. Ich pierwsza płyta zatytułowana „Fire” ukazała się 1993 roku, a utwory takie jak „Moja i Twoja nadzieja”, „Teksański” czy „Zazdrość” momentalnie stały się hitami, które zawładnęły wyobraźnią całego pokolenia wychowanego w latach 90-tych. Grunge’owe brzmienia, mocne teksty i charakterystyczna chrypka Katarzyny Nosowskiej ustanowiły nowe standardy na rodzimym rynku.

Rok później w 1994 roku w katowickim Spodku, zespół zarejestrował płytę „Live!”, za którą otrzymał Fryderyka podczas pierwszej, historycznej gali tej najważniejszej dla polskiej branży muzycznej nagrody.

W 2017 roku grupa po 25 latach na scenie i 19 wydanych albumach, podjęła decyzję o zawieszeniu działalności.


Teraz, po 6 latach HEY powraca na ten jeden wieczór, żeby świętować w Spodku 30-lecie debiutu. Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk, Marcin Żabiełowicz, Jacek Chrzanowski,  Robert Ligiewicz i Marcin Macuk przypomną najważniejsze piosenki z dyskografii zespołu.

“Kosmiczny Koncert” to cykl unikalnych wydarzeń odbywających się w Hali Spodek. Wyjątkowy klimat i muzyka w połączeniu z historią miejsca przywołają wspomnienia, ale także stworzą nowe, które zostaną ze słuchaczami na długo.

Podziel się swoją opinią ;)