Krótko i na temat z… Shandy & Eva

Duet Shandy & Eva zapowiada nowy album singlem “Tylko Ty”

O nowej piosence, przygotowaniach do premiery nowej płyty i…

Na dobre zadomowiłyście się w zimnej Polsce. Oznacza to, że USA to już tylko wspomnienie?
Minęło parę lat, odkąd jesteśmy w Polsce, w tym czas pandemii, który nie wiadomo kiedy przeleciał nam przez palce, jak każdemu. Na pewno zadomowiłyśmy się, ale czy na dobre? Tego nie wiemy. Zaczynając życie w Warszawie, raczej nazywałyśmy to przeprowadzką do Europy ogólnie, bo kto wie, gdzie nas dalej życie poniesie. USA do bardzo żywe wspomnienie, bo przeżyłyśmy tam spory rozdział życia i zostawiłyśmy tam kawałek siebie, jednak nie planujemy powrotu do Los Angeles, przynajmniej nie teraz.

Na horyzoncie nowa płyta. Premiera zapowiadana jest na 8 marca – Dzień Kobiet. Zbieżność dat, czy działanie z premedytacją?
Może troszkę! 🙂 Na początku zeszłego roku, kiedy planowałyśmy nowe single oraz płytę, miałyśmy naszkicowany pewien zarys działań i premiera wypadała na wiosnę 2024. Jednak nie wiedziałyśmy od początku czy to będzie marzec, czy może kwiecień. Jak już plan się wyklarował, to nie mogłyśmy wybrać innej marcowej daty niż Dzień Kobiet!

Będzie wzniośle, czy bardziej frywolnie na płycie? O czym będziecie chciały tym albumem opowiedzieć swoim słuchaczom?
Można będzie usłyszeć zarówno kawałki bardziej frywolne i beztroskie, jak i te refleksyjne, może troszkę smutniejsze. Album opowiada w dużej mierze o miłości, ale też o naszej obserwacji świata i o upływie czasu, bo jesteśmy o tych parę lat dojrzalsze niż na debiutanckiej płycie, dojrzalsze brzmieniowo, tekstowo i osobiście.

„Tylko Ty” – najnowszy singiel, który zapowiada Waszą płytę to piosenka o wielkim uczuciu, ale nie tym słodkim i lukrowanym. Śpiewacie o miłości… no właśnie… O jakiej?
O miłości, która już przetrwała niejeden kryzys! Dzięki temu jednak jest silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Nieuchronnie nadchodzi promocja nowej płyty. Zdradźcie nam, czego możemy się w tej kwestii spodziewać?
Koncertów! Zapraszamy Was bardzo serdecznie do spotkań z nami na żywo! Z tych najbliższych terminów, zapraszamy Was na koncert 9 marca w Kulturalnej Stodole w Lutyni (Wrocław), później 13 marca w DZiKU w Warszawie i 6 kwietnia w Zielonej Górze W Piekarnii Cichej Kobiety! Oraz są zaplanowane kolejne oczywiście, zachęcamy do śledzenia nas na mediach społecznościowych, zamieszczamy tam informacje o wszystkich koncertach oraz nasze nowości muzyczne!

Karolina Filarczyk

Podziel się swoją opinią ;)