Muzykoholicy zapraszają na koncerty Kuby Badacha

Kuba Badach i jego “Oldschool”

Po prawie trzydziestu latach pracy na scenie i muzycznej aktywności jako wokalista, kompozytor i producent, po setkach koncertów i muzycznych kooperacji z plejadą najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny, dziesiątkach płyt współtworzonych z rozlicznymi artystami, Kuba Badach postanowił stworzyć album pod tytułem “Oldschool”, będący pierwszym solowym, muzycznie autorskim krążkiem w dorobku artysty.

Warszawa i Łódź dla Muzykoholików

“Oldschool zrodził” się na przekór trendom, dla wszystkich tych, którzy tęsknią za ambitnym popem. Mimo że album został wydany 6 października 2017, to do dzisiaj przyciąga rzesze fanów doskonałego grania i fenomenalnego głosu Kuby Badacha.

W tym roku Kuba wraz ze swoim zespołem po raz kolejny wyrusza w Polskę ze swoją płytą. Dzięki uprzejmości Klubów Wytwórnia i Stodoła nasza redakcja będzie uczestniczyć w koncertach odpowiednio w Łodzi (08.03.2024) i Warszawie (07.04.2024).

Zespół wystąpi w składzie:
Kuba Badach – wokal
Dominik Wania – instr.klawiszowe
Damian Kurasz – gitara
Michał Kapczuk – bas
Wojciech Fedkowicz – perkusja

Kuba Badach o płycie

“Oldschool” w języku angielskim oznacza coś staroświeckiego, wywodzącego się ze “starej szkoły”, tytuł mógłby więc sugerować, że napisałem i nagrałem muzykę w jakiejś konkretnej retro stylistyce, np. w stylu brzmienia lat 60. Tak jednak nie jest. Dla mnie “oldschool” jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek. Od dziecka najbardziej poruszały mnie utwory, w których dużo się działo, gdzie ciekawe melodie osadzone były na bogatych strukturach harmonicznych spiętych wielopłaszczyznowymi aranżacjami. Piosenki pisane i produkowane przez takich twórców jak m.in. Quincy Jones, Burt Bacharach, Stevie Wonder, Donald Fagen, to dzieła, których słucham do dziś i nie przestają mnie fascynować. Album Oldschool jest więc moim ukłonem w stronę mistrzów”.

Łódź i Warszawa zapraszają na koncerty

Wszystkich zainteresowanych występem Kuby Badacha w Łodzi i Warszawie, zapraszamy na strony klubów. Spieszcie się jednak – wiemy, że biletów na te wydarzenia kończą się błyskawicznie!

Podziel się swoją opinią ;)