Krzysztof Zalewski na spotkaniu online z nową płytą „Zabawa”

Empik kontynuuje cykl wirtualnych spotkań autorskich #premieraonline. W czwartek 17 września, na dzień przed premierą nowej płyty, z widzami spotka się Krzysztof Zalewski, który w rozmowie z Agnieszką Szydłowską opowie o „Zabawie”.

Urodził się rockmanem, więc i tym razem nie zrezygnował całkiem z gitary elektrycznej. Rockowym duchem przesycona jest większość utworów na najnowszym albumie „Zabawa”. Na pierwszy plan wypłynęły jednak syntezatory, a najważniejszy jest rytm. Zalewski śmiało urozmaica go zapożyczeniami z odległych światów – raz brzmi jak biały soul, za chwilę pulsuje disco noir, następnie rapuje albo zmiękcza serca i zwilża oczy wzruszającą balladą.

Płyta jest taneczna i nieco mroczna, acz bardziej taneczna niż mroczna. Nocna. To taniec na koniec świata. Nieco apokaliptyczne przemyślenia 35-letniego mężczyzny

Ta „Zabawa” nie zrodziła się ze smarkatej beztroski. Wręcz przeciwnie, ona bierze się z niepokoju, ale i przekory. –„Trzeba tańczyć za wszelką cenę, nawet wbrew sobie, wbrew nastrojowi” – twierdzi Krzysztof Zalewski i po wysłuchaniu tego słodko-gorzkiego albumu trudno nie przyznać mu racji. Na rozmowę prowadzoną przez Agnieszkę Szydłowską zaprasza Empik wspólnie z Kayax oraz Going.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.