Kudelski świętuje teledyskiem najnowszy album w wersji winylowej

Z okazji premiery winylowej wersji albumu ukazał się teledysk do utworu „Road to Oriènt” zrealizowany częściowo na Majorce i na … warszawskich Siekierkach.

„Call The Distant” to album o wyjątkowym, międzynarodowym rodowodzie. W pracach nad płytą wzięli udział artyści, muzycy i inżynierowie dźwięku pochodzący z Polski, Hiszpanii, Kuby, Wielkiej Brytanii i USA. Nagrania prowadzone były w Polsce oraz USA, jednak główną ich część zrealizowano na Majorce, z towarzyszeniem symfoników Palma de Mallorca, stolicy archipelagu Balearów.  Pomysłodawcami projektu są autor muzyki Tomasz Kudelski oraz producent Jacek Szabrański. 

KUDELSKI: Call the Distant została zarejestrowana w miejscowości Bunyola na Majorce. Stamtąd prowadzi droga do zagubionej w górach wioski Orient. Po skończeniu nagrań, w sobotni poranek, pobiegłem do Orièntu  tam  i z powrotem przez przełęcz i był to najbardziej zmysłowy bieg mojego życia.

Stąd kompozycja, która miała roboczy tytuł “Kaszmir” (nieprzypadkowo zresztą) ostatecznie otrzymała tytuł „Road to Oriènt”. Z Orièntu pochodzi też “Kiko”, który z techno DJ-a przemienił się w kompozytora alternatywnych oper. Zagrał w tym utworze piękne solo na skrzypcach.

Z jakiegoś powodu jest to utwór, który darzę największą sympatią ze wszystkich z „Call the Distant”. Może dlatego, że zawsze miałem słabość do rocka inspirowanego bliskim wchodem.

Gdzieś po cichu wyobrażam sobie momentami, że to leży nie tak znowu daleko od kompozycji Bourree Jona Lorda, a ja plumkając na ukulele, stoję w delikatnym cieniu pewnego człowieka w czerni.   Dzięki nieocenionej pomocy Jacka Szabrańskiego powstał też klip, wspierający premierę „Call the Distant” na winylu.  Główną rolę gra tu tytułowa droga do Orièntu i sam Oriènt.   A ja zostałem tam przeniesiony dzięki Łukaszowi Kaugan, który okolice warszawskich Siekierek przekształcił w bezdroża Majorki.

Album można zamówić przez stronę https://tomekkudelski.com

Tomasz Kudelski – kompozytor – perkusista związany od początku z warszawskim zespołem Love De Vice z którym nagrał dotychczas 3 albumy studyjne oraz jedno wydawnictwo koncertowe. 

Jacek Szabrański  – producent muzyczny, aranżer, kompozytor i songwriter. Współzałożyciel i wieloletni członek zespołu The Car Is On Fire (nagroda Fryderyk 2006 za najlepszy album muzyki niezależnej), założyciel zespołu Nerwowe Wakacje oraz współtwórca kolektywu muzycznego No Cześć. Kompozytor muzyki do spektakli teatralnych. Współzałożyciel oficyny wydawniczej Wytwórnia Krajowa. Właściciel, inżynier dźwięku i realizator miksów w Latające Studio.

Podziel się swoją opinią ;)