Kurkus: Solowy Projekt Kamili Kurkus

Kurkus to solowy projekt wokalistki Kamili Kurkus, która sama pisze, komponuje i nagrywa część instrumentów

Solowy projekt Kamili Kurkus zadebiutował ponad rok temu singlem „Sota”, który szybko zyskał popularność na wielu radiowych playlistach i został wybrany na piosenkę dnia w kilku stacjach radiowych. Kolejne single, takie jak „Senny Rycerz” czy „Brak Tchu”, kontynuowały jej muzyczną podróż.

Jej muzyczne inspiracje to cold wave, shoegaze, new romantic, muzyka z gier komputerowych oraz lata spędzone w Finlandii.

Aktualnie Kurkus kończy swój pierwszy etap działalności wydaniem debiutanckiego albumu „Nowy Chaos”. Album zawiera 13 utworów utrzymanych w klimacie zimnej fali, ciemnej elektroniki oraz shoegaze.

Kamila Kurkus opowiada o swoich utworach: “Te wydarzenia były głównym tematem moich piosenek. Strach, lęki, niepewność, ale też wdzięczność za to, co mam. Macierzyństwo. Rodzina. ‘Senny Rycerz’ i ‘Piękny Chłopaku’ to piosenki napisane dla mojego syna. Mam wrażenie, że macierzyństwo też dało mi jeszcze większy zastrzyk kreatywności.”

“Tytuł płyty nie wziął się znikąd – myśl o niej i utwory do niej powstawały w totalnym chaosie i nowej dla mnie rzeczywistości – wyprowadzka z Finlandii, zaraz po tym pandemia. W międzyczasie zostałam także mamą. Tak więc duże zmiany wywracające wszystko do góry nogami. Plus niewyspanie się i choroby, a za granicami wojna. Nowy chaos.” – mówi Kurkus.

Podziel się swoją opinią ;)