LATO Z RADIEM 2020: muzyka, rozmowy z artystami, podróże po Polsce, konkursy

Lato z Radiem 2020 jak zawsze będzie rodzinne, pozytywne, tętniące życiem i muzyką, będą koncerty i spotkania na żywo z artystami i słuchaczami – a wszystko na antenie Programu 1 Polskiego Radia i w Internecie.


„Co tydzień w czasie wakacji na antenie Jedynki, stronie latozradiem.pl i w social mediach z kameralnego Studia im. W. Szpilmana w siedzibie Polskiego Radia transmitowane będą koncerty najpopularniejszych polskich artystów. – Jestem przekonany, że zaproszone gwiazdy w Internecie zgromadzą wielką publiczność, a nasi słuchacze szybko docenią tę nową formułę muzycznych spotkań – mówi Marcin Kusy, dyrektor i szef muzyczny Programu 1 Polskiego Radia. – Szczegóły ogłosimy w połowie czerwca – zapowiada. Koncertom towarzyszyć będą spotkania z artystami transmitowane zarówno na antenie Jedynki, jak i w internecie. Dzięki multimedialnej obsłudze wydarzeń, będzie można – jak podczas spotkań na żywo – zadawać pytania ulubionym artystom. Jedynka zapowiada wiele muzycznych wzruszeń i zaskoczeń, ale także wspomnień z przebogatej historii „Lata z Radiem”.

Dziennikarze Jedynki w ramach akcji Polskiego Radia #JesteśmyzWami! zaplanowali w codziennych audycjach „Lata z Radiem” (godz. 9.00-12.00) relacje na żywo z najciekawszych turystycznie, historycznie i kulturowo miejsc w całej Polsce, spotkania z cenionymi i lubianymi postaciami, z osobami w szczególny sposób angażującymi się w życie lokalnych społeczności, przedstawią fascynujące losy cichych bohaterów zmieniających rzeczywistość wokół siebie. Prowadzący „Lato z Radiem” zaproszą słuchaczy do polecania pięknych miejsc w naszym kraju i opowiadania o nich nie tylko na antenie, ale także poprzez przesyłanie zdjęć i filmików, które prezentowane będą w Internecie. Relacje z wyjazdów ekipy Jedynki do niektórych z nich także można będzie śledzić na stronie latozradiem.pl oraz w mediach społecznościowych.

Jedynka zaproponuje także interaktywne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. W ubiegłym roku we wszystkich miastach, gdzie gościł Festiwal Lata z Radiem, najmłodsi pokochali ćwiczenia i zawody sportowe prowadzone na świeżym powietrzu przez prowadzącą w Jedynce audycję „Gimnastyka poranna” Aleksandrę Żelazo. W czasie nadchodzących wakacji dzieci mogą liczyć na bicie rekordów w kolejnych konkurencjach i inne ciekawe propozycje zabaw sportowych – proponowanych jednak za pośrednictwem Internetu.

Dzięki stałemu rozwojowi możliwości multimedialnych Polskiego Radia, użyciu najnowocześniejszego sprzętu i technologii możliwe będzie łączenie się z grupami słuchaczy, organizowanie „wspólnego oglądania”, zapraszanie do niego znajomych – czyli to, co dla „Lata z Radiem” najważniejsze: budowanie poczucia wspólnoty, promowanie rodzinnego spędzania czasu, doskonała rozrywka przy najlepszej polskiej muzyce. #JesteśmyzWami!

(mat promo)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *