Laureaci “Premier” i “Debiutów” 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Podczas odbywającego się w dniach 9-11 czerwca 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu poznaliśmy nazwiska laureatów konkursów radiowej Jedynki i Trójki w kategorii „Premiery” oraz „Debiuty”.

Statuetki otrzymali Łukasz Drapała w kategorii Premiery, który wykonał utwór „Jeszcze jestem” oraz Jan Majewski w kategorii Debiuty, który zaprezentował piosenkę „Właściwie jest mi dobrze”.

Foto: Polskie Radio

Podczas 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu na scenie opolskiego amfiteatru wystąpiło wielu znakomitych artystów. W trakcie tego ważnego dla polskiej piosenki wydarzenia zostały też wręczone statuetki w kategoriach „Premiery” i „Debiuty”.

Dyrektor Programu 1 Polskiego Radia, Marcin Kusy zaprosił do występu na scenie Studia Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, laureata konkursu „Premiery”, Łukasza Drapałę. – To spełnienie kolejnych marzeń na mojej drodze, która była usłana właśnie marzeniami, a niekoniecznie sukcesami – mówił artysta. Muzyk znany jest przede wszystkim publiczności rockowej i głównie kojarzony jako frontman takich formacji, jak Chemia czy Łukasz Drapała & Chevy. W 2022 roku rozpoczął solową karierę, stylistycznie zmieniając kierunek w stronę alternatywnego popu i pop rocku. Jest w trakcie tworzenia materiału na swoją debiutancką płytę. Muzyk ma na swoim koncie występy na wielu festiwalach i koncertach w całej Polsce.

Z kolei Dyrektor Programu 3 Polskiego Radia, Marcin Wąsiewicz wręczył statuetkę laureatowi konkursu w kategorii „Debiuty”. Jan Majewski zaprezentował podczas swojego występu utwór „Właściwie jest mi dobrze”, który powstał we współpracy z Anną Wyszkoni. – To piosenka o relacji między partnerami, o tym, że często nie chcemy się zmieniać i dostosowywać do drugiej osoby, ale też i o tym, że często nie powinniśmy tego robić – mówił muzyk. Na singiel można już głosować w propozycjach „Listy Przebojów Trójki”. Jan Majewski zaprezentuje też swoje umiejętności podczas koncertu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Podziel się swoją opinią ;)