Lebowski: zespół powraca z nowym, studyjnym albumem „Galactica”

Półtora roku po premierze płyty „Lebowski plays Lebowski” – zespół powraca z nowym, studyjnym albumem „Galactica”, który ukazuje się pod koniec stycznia 2019 roku. Nowa produkcja to 9 utworów, w tym znany z Listy Przebojów Trójki „Goodbye My Joy”.


LEBOWSKI – to zespół, którego styl odbiorcy określają mianem “muzyki do nieistniejącego filmu”, stanowiący mieszankę art rocka, rocka progresywnego oraz muzyki filmowej.

Wydany w 2010 r. debiutancki album “Cinematic”, jest hołdem złożonym wybitnym postaciom polskiego kina – muzyką przeplataną oryginalnymi kwestiami, wyjętymi z pereł klasyki polskiego filmu oraz kinematografii światowej. Pojawiają się tu głosy m.in: Zdzisława Maklakiewicza, Zbigniewa Cybulskiego, Tadeusza Łomnickiego, Leona Niemczyka. Niezależnemu zespołowi udało się przebyć długą i imponującą drogę .

“Cinematic” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy ambitnej muzyki rockowej w Polsce i na świecie, co zaznaczyło się znakomitym wynikiem sprzedaży płyty – Ponad 7000 egzemplarzy w wersji CD oraz wyprzedany nakład limitowanej dwupłytowej wersji winylowej. Zespół doczekał się setek recenzji w ok. 30 krajach świata oraz licznych prezentacji i wywiadów radiowych.

Zagościł w plebiscytach i rankingach płytowych w Polsce, Kanadzie, Finlandii, Włoszech i Brazylii. Tytułami “Polski Album Roku” oraz “Debiut Roku” docenili “Cinematic” czytelnicy miesięcznika Metal Hammer oraz słuchacze stacji Radio Rock FM (Włochy). Podobnie gorąco i z uznaniem wypowiadali się dziennikarze, piszący o Lebowskim na łamach takich pism muzycznych, jak Metal Hammer, Teraz RockLizard, Nocturne (Serbia), Inferno (Finlandia) i wielu innych.W czerwcu 2017 ukazuje się koncertowe wydawnictwo “Lebowski plays Lebowski“, zawierające 9 utworów, w tym 6 premierowych kompozycji. Stanowi ono zapis występu zespołu na Tennis Music Festival. Album spotyka się z ciepłym przyjęciem słuchaczy i recenzentów. METAL HAMMER przyznaje płycie 5 gwiazdek.Rok 2018 dla Lebowskiego stoi pod znakiem pracy nad studyjnym albumem “Galactica”.
Do współpracy kwartet zaprosił m.in legendę światowego jazzu, wybitnego niemieckiego trębacza – Markusa Stockhausena.

Nagrany wspólnie singiel “Goodbye My Joy” przez 17 tygodni utrzymywał się na Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia.W tym też czasie, wieloletniego basistę grupy – Marka Żaka, zastąpił znany z formacji lndios Bravos Ryszard la bul.

Koncerty zespołu realizowane są w efektownej oprawie brzmieniowej oraz wizualnej, czyniąc je niezapomnianymi, zarówno w kameralnych warunkach klubowych, jak również na dużych scenach, przed wielką publicznością, co doskonale sprawdziło się na International Rock Conspiracy w Berlinie, Ino-Rock Festival w Inowrocławiu u boku Brendana Perry (Dead Can Dance) oraz szwedzkiego Pain Of Salvation czy też na Festiwalu Rocka Progresywnego w 2018r. w Toruniu gdzie Lebowski był headlinerem.


Zobacz więcej:

Strona www
Facebook
YouTube

Podziel się swoją opinią ;)