LemON prezentuje piąty studyjny album “PIATKA” – to nowy rozdział pełen delikatności i sztuki

Zespół muzyczny LemON powraca z najnowszą, długo wyczekiwaną płytą zatytułowaną “PIATKA”. To już piąta studyjna płyta grupy, która zapowiada nową erę ich twórczości

Po prawie siedmiu latach od wydania poprzedniego albumu “Tu”, LemON przygotował dla swoich fanów dzieło, które nie tylko wprowadza świeże brzmienia, ale również przynosi nowe spojrzenie na ich muzykę. 

Album jest dostępny w serwisach streamingowych.

Nowe Brzmienie i Wizja 

“PIATKA” jest pierwszym albumem formacji, który powstał przy współpracy z producentem muzycznym, Bogdanem Kondrackim. To wydawnictwo otwiera nowe brzmienia, eksperymentując z dźwiękami i stylem, zachowując jednocześnie charakterystyczny dla LemON klimat. 

Igor Herbut, wokalista LemON, podkreślił:

Ta płyta jest na pewno czymś nowym dla nas jako zespołu. Po raz pierwszy podeszliśmy do współpracy z producentem, Bogdanem Kondrackim, który otworzył moją muzyczną głowę na nowe brzmienia i podejście do muzyki. Mamy nadzieję, że każdy odnajdzie w tym albumie coś dla siebie, cząstkę swojej duszy.

Historie wizualizowane 

Płyta “PIATKA” to nie tylko muzyka, lecz także opowieści wizualne. Zespół zaprosił do współpracy twórcę wizualnego i reżysera, Michała Pańszczyka, który zaangażował się w zwizualizowanie historii zawartych na płycie. Jego praca polegała na opowiedzeniu tych historii poprzez niezwykłe obrazy i twarze ludzi, tworząc identyfikację wizualną, która doskonale uzupełnia treść muzyczną. 

“Piatka” to płyta, która przypomniała mi czym jest delikatność, czułość i ciepło. Pamiętam jak zobaczyłem zdjęcie Igora promujące singiel “Ptaki”… kolor sweterka, który miał na sobie został mi w pamięci i rozlał się na wszystkie wyobrażenia podczas słuchania utworów. Ta muzyka to kawał sztuki i to wielki zaszczyt, że zespół zaufał mi dając wolną rękę w tworzeniu identyfikacji wizualnej” – mówi Michał Pańszczyk.

Single promujące wydawnictwo 

Singlami promującymi album były utwory “Ptaki”, “Dużo Ciebie Mi” i “Chamski” , które niektórzy fani mogli przedpremierowo usłyszeć w trakcie Jubileuszowej Trasy 10lecia grupy. Te utwory nie tylko zwiastowały nowe brzmienia, ale również wzbudziły wielkie emocje i oczekiwania wśród fanów na całość albumu. 

Ewolucja Składu 

“PIATKA” to również pierwsza płyta LemON nagrana w nowym, obecnym składzie zespołu. Igor Herbut, Piotr Kołacz, Tomasz “Harry” Waldowski, Przemek Świerk i Tomek Świerk razem tworzą muzyczną harmonię, która wnosi nowe spojrzenie i energię do najnowszego dzieła i brzmienia grupy. 

Nadchodząca Klubowa Trasa Koncertowa 

Wraz z premierą albumu “PIATKA”, zespół zapowiedział wiosenną klubową trasę koncertową po największych miastach Polski. To pierwsza taka okazja od 2017 roku, kiedy to LemON zagości w klubach, prezentując swoją najnowszą twórczość na żywo. 

Płyta “PIATKA” to nie tylko muzyka, lecz także sztuka odzwierciedlająca delikatność, czułość i ciepło. To wydawnictwo stanowi znaczący moment w karierze zespołu, który nie tylko przypomina o ich wyjątkowym talencie, ale również otwiera nowy rozdział artystycznej ekspresji. 

“PIATKA” to nie tylko kolejny album w dyskografii LemON, to nowa odsłona ich twórczości, pełna emocji, świeżych dźwięków i wizualnych opowieści. Ta płyta jest rezultatem odważnej eksploracji muzyki przez zespół, co sprawia, że każdy słuchacz może odkryć w niej coś wyjątkowego.

Podziel się swoją opinią ;)