LENDA/KOZUB zapowiada debiutancję EP-kę

LENDA/KOZUB to debiutujący synth popowy duet, w skład którego wchodzi młode małżeństwo wiecznych dzieciaków lat 90-tych.

Dwójka młodych muzyków (Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub), których połączyła wspólna pasja i scena, gdzie rozpoczęła się przygoda duetu. I choć każde z osobna może pochwalić się bogatą historią muzyczną, grając już od kilkunastu lat w różnych projektach i jako solowi artyści, to tak naprawdę dopiero w 2021 roku światło dzienne ujrzą utwory z autorskiego materiału duetu w języku polskim, wyprodukowane we współpracy z Marcinem Borsem.

Oficjalna premiera debiutanckiej EP-ki duetu LENDA/KOZUB przewidziana jest na 1 czerwca 2021. Muzykoholicy nie mogli przejść obojętnie nad tym wydawnictwem. Płyta trafiła pod nasz patronat medialny.

„Bałamutka” została wybrana jako pierwszy singel duetu ukazujący się po długiej przerwie w karierze muzycznej i prawie trzech latach od ślubu muzyków. W czasie miesiąca miodowego, zaszyli się w domowych pieleszach i stworzyli materiał na dwie zbliżające się EP-ki.

Duet rozpoczął poszukiwanie swojego języka muzycznego od przestrzennych form, loopów i delikatnej elektroniki. Charaktery tej dwójki wiecznych dzieciaków lat 90. i zamiłowanie do dźwięków puszczanych za dziecka przez rodziców, w studio nagraniowym wzięły jednak górę i dzięki falom, na których nadają razem z producentem, materiał ewoluował do dwóch synth popowych wydawnictw, które ukażą się jeszcze w 2021 r.

W samej warstwie lirycznej “Bałamutka” nawiązuje do ciężkich początków wielu relacji, tworzonych przez młodych ludzi, którzy w myśl powiedzenia „niósł ślepy kulawego”, prowadzą się wzajemnie przez życie, ucząc go po drodze i bawiąc w dorosły dom. Muzyka – Paulina Lenda-Kozub, Piotr Kozub, Marcin Bors Tekst – Paulina Lenda-Kozub Produkcja/Mix/Mastering – Marcin Bors Realizacja nagrań/Asysta – Paweł Kałwak Zdjęcie – Wiktor Franko Video – Paulina Lenda-Kozub

Podziel się swoją opinią ;)