Kilometry Dobra – koncert charytatywny online

Piękne życie – to tytuł zbliżającego się koncertu charytatywnego, organizowanego w ramach kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra 2021. Wydarzenie jest podzielone na dwie części i odbędzie się w dniach 18 i 25 kwietnia 2021 roku o godz. 18.00 na fanpage’u i kanale YT Fundacji Ewdomed oraz Domu Kultury ŚWIT w Warszawie. 

Kilometry Dobra 2021 to 8. edycja, stworzonej w Polsce, międzynarodowej kampanii dobroczynnej, umożliwiającej organizacjom pozarządowym uzyskać pieniądze na realizację swoich celów. Kampania integruje i mobilizuje lokalne społeczności w działaniu dla wspólnego dobra.

Tegorocznym celem Fundacji Ewdomed jest zakup mobilnego sprzętu diagnostycznego (USG i aparatu do drenażu limfatycznego), w celu docierania z nim do podopiecznych w ich miejscach zamieszkania, a także rozbudowa gabinetów na potrzeby pacjentów onkologicznych, ich bliskich oraz personelu medycznego.

Portal Muzykoholicy.com objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Fundacja Ewdomed

powstała w grudniu 2019 r. Celem działania Fundacji jest organizowanie i udzielanie kompleksowej opieki medycznej, psychologicznej, duchowej, osobom dorosłym chorym przewlekle i w końcowej fazie choroby nieuleczalnej, w szczególności w ich domach, oraz udzielanie pomocy rodzinom i opiekunom chorych oraz osieroconych. Dużą wagę przywiązujemy do edukacji społeczno – kulturalnej dzieci, młodzieży i dorosłych, promocji i organizacji wolontariatu, działalności charytatywnej, rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Przybliżamy nasze idee organizując m.in. wydarzenia kulturalne, turystyczne, rekreacyjne.

DWA PLUS JEDEN – ocalić od zapomnienia

2PLUS1 – legendarna grupa powstała w 1971 r., na kanwie założonego przez Janusza Kruka                         i Cezarego Szlązaka zespołu Warszawskie Kuranty. Muzycy do składu zaprosili Elżbietę Dmoch. Cały zespół liczył 11 muzyków, a karierę w nim rozpoczynali m.in. Andrzej Rybiński, Andrzej Krzysztofik, a także współpracowali z nim Zbigniew Hołdys czy Czesław Niemen. Po 21 latach wielkich sukcesów, paroletnią przerwę w działalności estradowej zespołu spowodowała nagła śmierć Janusza Kruka w 1992.

W 1998 roku Cezary Szlązak wraz z Elżbietą Dmoch i gitarzystą Michałem Królem, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów zespołu, podjęli decyzję o powrocie 2plus1 na scenę. Po wycofaniu się dwa lata później Elżbiety z życia artystycznego, do zespołu dołączyła wokalistka Urszula Blaszyńska.

Trzon „2PLUS1 – ocalić od zapomnienia”, stanowią muzycy od 22 lat grający w DWA PLUS JEDEN: Urszula Blaszyńska – wokal główny Michał Król – gitara, wokal Adam „Blacha” Blaszyński – perkusja gościnnie wystąpili: Adam Anusiewicz – piano, chórek Julia Gąsiorkiewicz – chórek (Zespół Objawów), Gabriela Kurzac – chórek (Zespół Objawów)

OLD BREAKOUT 

To reaktywacja legendy. Jest muzyczną inicjatywą członków oryginalnego składu BREAKOUT Tadeusza Nalepy – legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych. Projekt legendarny a jednocześnie absolutnie świeży. Skromny i pokorny ale serwujący wyjątkowe, niezapomniane uczty muzyczne. I chce się więcej i więcej…

Muzycy Breakoutów koncertują w towarzystwie doskonałych polskich bluesmanów: Tadeusz Trzciński – harmonijka ustna (Breakout), Maciej Kubicki – gitara basowa (Breakout), Marcin Kołdra – gitara, wokal Sławomir Burakowski – gitara, Konrad Zieliński – perkusja.

WIEŻA BAJZEL

To zespół, o którego sile decydują kobiece ręce, umysły i struny głosowe! To trio tworzące autorską muzykę gitarową z elementami rocka i elektroniki. Ich muzyka zarówno w pełnym składzie jak i na brzmieniowym lajcie potrafi zaciekawić, zamroczyć, zaskoczyć, olśnić, wprawić w nostalgię lub wyrwać z fotela. Laureatki 55. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i nagrody im. Wojtka Bellona. Taka jest Wieża Bajzel. Takie są one: Miruna Chypś – wokal, Aleksandra Siemieniuk – gitara, Katarzyna Garncarek – gitara gościnnie, Maja Krzyżewska – perkusja (Zespół Objawów)

ZESPÓŁ OBJAWÓW

… oraz różnych muzycznych inspiracji, wizji i objawień. Kawałek twórczej przestrzeni młodych artystów, uczniów i absolwentów warszawskich szkół muzycznych, laureatek festiwali muzycznych i telewizyjnych talent show, skupiających się wokół pasji muzykowania twórczyni projektu, perkusistki Mai Krzyżewskiej. Do udziału w koncercie Zespół Objawów zaprosił legendarnego harmonijkarza Breakoutów, Tadeusza Trzcińskiego. Skład zespołu: Maja Krzyżewska – perkusja, Julia Gąsiorkiewicz – wokal, Gabriela Kurzac – wokal, Eryk Likowski – piano, Olek Szweryn – gitara, Krzysztof Panek – bass gościnnie, Tadeusz Trzciński – harmonijka ustna (Breakout, Old Breakout).

Podziel się swoją opinią ;)