Live Sesja Ani Leon w ramach akcji #WawelJestWasz

Ania Leon to kolejna młoda artystka, która w ramach akcji #WawelJestWasz zaprezentowała fragment autorskiego materiału. Live sesja, w trakcie której usłyszymy utwory „Łezki”, „Tańcz”, czy rework hitu „Miłość, Miłość”, została zarejestrowana w przestrzeni zawierającej zbiory kamiennych rzeźb i detali architektonicznych pozyskanych w trakcie licznych badań archeologicznych.

Wytwórnia Kayax znana jest z tego, że chętnie angażuje się w oryginalne i nieszablonowe projekty muzyczne. Kolejnym potwierdzeniem tej tezy jest współpraca z Zamkiem Królewskim na Wawelu, w ramach której powstały wyjątkowe wideo live sesje prezentujące twórczość młodych, utalentowanych artystów. Występy zostały zarejestrowane w zachwycającym anturażu wawelskiego Muzeum i są dobitnym przykładem na to, że z połączenia sztuki dawnej oraz współczesnej może wyjść coś ponadprzeciętnego.

Wszyscy ci, którzy śledzą tegoroczną aktywność wydawniczą Kayaxu, znają doskonale osobę Ani Leon oraz jej dotychczasową twórczość. „Łezki”„Tańcz”, czy też autorski rework hitu „Miłość, Miłość” to piosenki, którymi Ania zaskarbiła sobie sympatię słuchaczy. Jej oryginalny styl został dostrzeżony również przez dziennikarzy muzycznych oraz organizatorów koncertów, czego najlepszym dowodem są coraz liczniejsze występy artystki. O tym, jaka energia oraz klimat im towarzyszą, można się przekonać oglądając krótką live sesję, jaka powstała w ramach współpracy z Zamkiem Królewskim na Wawelu. Ania wraz z zespołem zagrała autorski materiał w przestrzeni Wawelskiego Lapidarium, które jest zbiorem kamiennych rzeźb i detali architektonicznych pozyskanych w trakcie badań archeologicznych prowadzonych na terenie wzgórza niemal od stulecia. W części wystawy poświęconej kamiennej dekoracji budowli jest eksponowany wybór najcenniejszych wawelskich obiektów. Są one prezentowane nie tylko jako elementy wystroju architektonicznego, ale mają za zadanie również ilustrować losy związane z przekształceniem historycznych budowli Wawelu.


Czym jeszcze zaskoczy nas inicjatywa #WawelJestWasz?
Warsztaty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, multimedialne odsłony kolekcji, interaktywne działania twórcze, zaskakujące publikacje, interwencje artystyczne w przestrzeni muzealnej i jeszcze więcej muzyki! Tym wszystkim Muzeum na Wawelu planuje zaskoczyć w kolejnej odsłonie projektu #WawelJestWasz. Działania te wpisują się w aktualną misję muzeum, które chce być miejscem otwartym i dostępnym dla każdego, kto chce odkryć je na nowo.


Ania Leon pierwsze szlify zdobywała w Los Angeles – studiując Vocal Performance na Musicians Institute College of Contemporary Music. Szkołę ukończyła z wyróżnieniem. Ania Leon miała już okazję zachwycić słuchaczy na żywo, grając supporty przed koncertami Natalii Przybysz, Darii Zawiałow oraz Brodki. Pod koniec 2021 roku w sieci pojawił się jej cover utworu “Miłość miłość” – powstały w ramach akcji Kayax XX Rework – który jest zupełnie nową wersją hitu Krzysztofa Zalewskiego. W sieci można znaleźć już dwa single – „Łezki” oraz „Tańcz”, zapowiadające debiutancki album Ani Leon, którego premiera przewidziana jest na czerwiec 2022 roku. Utwory na płycie utrzymane są w dusznym, elektronicznym klimacie dark pop. Ania czerpie inspiracje od takich artystów, jak Banks, Billie Eilish, Lorde czy Sevdaliza. Tworzy z Arkadiuszem Koperą (znanym ze współpracy między innymi z Darią Zawiałow, sanah, Orkiestrą Męskiego Grania) oraz Mariuszem Obijalskim (znanego ze współpracy między innymi z Waglewski Fisz Emade i z projektu Albo Inaczej).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.