Łódzki koncert UNPLUGGED Kasi Kowalskiej już w styczniu

Łódzki koncert UNPLUGGED Kasi Kowalskiej już w styczniu

Kasia Kowalska jest jedną z najbardziej znanych i utalentowanych polskich wokalistek. Od kilku lat z przerwami na pandemię objeżdża kraj w programie “bez prądu”. Na początku 2023 roku zawita także do Łodzi.

Artystka tymi koncertami podsumowuje 25 lat swojej twórczości. To niezapomniane hity w nowych, akustycznych aranżacjach. 5 stycznia Kasia Kowalska zaprezentuje swój program unplugged na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi.

Kasia Kowalska dla osób wychowanych na muzyce lat 90. jest prawdziwą ikoną. Jej utwory wyróżnia nie tylko wspaniały głos, ale również niebanalne kompozycje. Fani twierdzą, że dziś takiej muzyki już się nie nagrywa. Tym bardziej powinna ich ucieszyć akustyczna trasa Kasi, która powraca do dawnych hitów w nowej odsłonie.

Podczas swojej ponad 25 letniej kariery nagrała 10 albumów i wypromowała wiele hitów, m.in.: ”Pieprz i sól”, „Antidotum”, „Oto ja”, „Chcę znać swój grzech”, „Coś optymistycznego”, „Wyrzuć ten gniew”, czy „Straciłam swój rozsądek” – piosenkę z filmu „Nocne graffiti”, w którym zagrała główną rolę.

MTV Unplugged to kultowa seria koncertów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Pierwszy koncert „bez prądu” zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull. Od tamtego czasu cykl MTV Unplugged niezmiennie cieszy się ogromną popularnością na całym świecie.

Wśród najważniejszych artystów, którzy zostali zaproszeni do projektu MTV Unplugged warto wymienić m.in. Nirvanę, Pearl Jam, Aerosmith, Eltona Johna, Erica Claptona, Florence and the Machine czy Alicię Keys

fot. Karolina Filarczyk

Podziel się swoją opinią ;)