Niezwykły duet Natalii Kukulskiej z Mattem Duskiem w utworze”Except For Us”

Niezwykły duet Natalii Kukulskiej z Mattem Duskiem w utworze"Except For Us"

Po Kubie Badachu, Ewie Bem i Andrzeju Piasecznym przyszedł czas na aksamitny głos Natalii Kukulskiej. Matt Dusk zaprosił wokalistkę do współpracy przy okazji utworu „Except For Us”.

Rok 2020 przyniósł polskiej fonografii jeden z najważniejszych projektów muzycznych ostatnich lat. Wydawnictwo „Czułe struny” zawierające wybrane dzieła Fryderyka Chopina, które po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty, skradło serca słuchaczy w błyskawicznym tempie, zdobywając status Platynowej Płyty.

W 2021 roku na rynku ukazała się edycja specjalna albumu wzbogacona o kolejny krążek, na którym w duecie z Natalią usłyszymy wspaniałych artystów m.in.: Kayah, Jakuba Józefa Orlińskiego czy Matta Duska. I to właśnie utwór nagrany wspólnie z Mattem – „Except for Us”, czyli Etiuda E-dur Fryderyka Chopin w aranżacji Krzysztofa Herdzina z polskim tekstem autorstwa Meli Koteluk, a przetłumaczonym przez Bartka Burtea doczekał się niezwykłego, refleksyjnego teledysku, za którego reżyserię odpowiada Patrycja Woy-Wojciechowska. 

„Except For Us” to druga, tym razem anglojęzyczna, odsłona Etiudy E-dur Chopina w wykonaniu Natalii – jednym z pierwszych singli promujących album „Czułe struny” był utwór „Z wyjątkiem nas”. Za malowniczy teledysk odpowiedzialna była Olga Czyżykiewicz. Obraz ten, nasycony barwnymi pejzażami stanowi niezwykle ciekawy kontrast w stosunku do ukazującego się właśnie czarno-białego klipu. 

Jak mówi sama Natalia: „Marzył mi się taki obraz, trochę jak w starym kinie… Cieszę się, jak walory artystyczne i estetyczne spotykają się z ważnym przesłaniem treści utworu”.

Podziel się swoją opinią ;)