Lor po raz pierwszy po polsku

Zespół Lor, czyli cztery utalentowane dziewczyny (Julia Błachuta, Julia Skiba, Paulina Sumera i Jagoda Kudlińska). Swoją przygodę ze sceną muzyczną rozpoczęły już w 2015 roku.

Trudno jest określić jaki gatunek muzyczny jest specjalnością dziewczyn. Najbliżej im do folku, choć wykonywane przez nie utwory nie są idealne na taneczne imprezy. Teksty piosenek są poetyckie i pełne metafor. Ich brzmienie, za sprawą dźwięków pianina i skrzypiec sprawia, że stajemy się spokojni, zrelaksowani i z uwagą się w nie wysłuchujemy. Od grania na imprezach urodzinowych artystki przeszły do supportowania wielkich gwiazd takich jak Aurora czy występowania na festiwalach zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Nikt się tego nie spodziewał.

Kilka dni temu, a dokładnie 15 lipca ukazał się nowy utwór Lor. Zespół od zawsze kojarzył się z piosenkami w języku angielskim. Zarówno album Lowlight wydany w 2019 roku, jak i Sunlight (2020) w całości zostały nagrane w języku obcym. Nowy singiel – Nikt stał się pierwszym utworem napisanym i wykonywanym w języku polskim.

Nowy rozdział w twórczości Lor

Nikt jest czymś zupełnie innym i to nie tylko dlatego, że słyszymy w nim skład zespołu w języku ojczystym. Jest zdecydowanie bardziej rytmiczny niż wcześniejsze utwory. Dzięki nowemu brzmieniu trafi on nie tylko do stałych fanów Lor, ale również do nowego grona odbiorców. Z pewnością zachwyci on fanów Kwiatu Jabłoni. Tekst piosenki może być szeroko interpretowany. Utwór przywołuje wspomnienia momentów z naszego życia, kiedy tak jak dziewczyny czuliśmy się przytłoczeni naszymi problemami, gdy chcieliśmy uciec. Na swoim Instagramie artystki zapytane o to, co chciały przekazać tym utworem odpowiedziały:

“Jest o skonfrontowaniu sentymentalnych wspomnień z dzieciństwa z rzeczywistością doroślejszą, która miała być wielkim show, a wygląda jak tanie przedstawienie. Ale słyszałyśmy też parę interpretacji politycznych oraz ekologicznych, z którymi też się utożsamiamy.”

Miłośnikom odbioru sztuki zarówno za pomocą zmysłu słuchu, jak i wzorku bardzo polecam teledysk do tej piosenki. Idealnie dopełnia on przesłanie tekstu i sprawia, że utwór staje się jeszcze bardziej nostalgiczny.

Podziel się swoją opinią ;)