LUBOMSKI powraca po latach płytą „SĘK YOU”

LUBOMSKI powraca po latach płytą „SĘK YOU"

„Nieszkolony głos, mało znana twarz, repertuar ambitny nie dla mas” śpiewał na festiwalu w Opolu w 1987 roku Mariusz Lubomski. Silny głos, charyzma i charakterystyczny taniec uwiódł publiczność w całej Polsce.

Był to początek wyjątkowej drogi artystycznej. Ostatnia, wydana w 2008 roku płyta „Ambiwalencja” okazała się dużym sukcesem. Znalazła się na niej nowa wersja piosenki „Spacerologia”, ze znaną frazą „Mam ręce w kieszeniach, a kieszenie jak ocean”. Mariusz Lubomski powraca z nowym albumem pt. „SĘK YOU”, którego premiera odbyła się 25.03.2022 roku.

Muzyka i teksty piosenek na albumie „SĘK YOU” ukazują człowieka i całą gamę stanów świadomości oraz emocji, które mu towarzyszą. Słowa autorstwa Sławka Wolskiego poetycko i dosadnie opisują ludzkie uczucia. Muzyka oraz interpretacja Mariusza Lubomskiego wyrywa nas na chwilę z codzienności i porusza.

Mówiąc o piosenkach z płyty „SĘK YOU” w tle mam obraz, który namalowałem. Jest na nim namalowana szybkim ruchem pędzla postać, może wyobrażająca mnie? To postać namalowana ponad 30 lat temu. I tak sobie myślę w tej chwili, patrząc na ten obraz i na te piosenki, które śpiewam, że ten obraz mógłby być również okładką tej płyty, czyli mamy kogoś, kto sobie żyje, obserwuje świat, ma swoje zmagania w głowie, swój świat i o nim opowiada. I o tym są te piosenki, o kimś z boku, kto czasem jest akceptowany, ale czasem też nie, a czasem bywa pogodzony z losem i uśmiechnięty. Piosenki są z pozoru różne, w różny sposób wykonane i być może są poodrywane jedna od drugiej. Słuchając tych piosenek, czuję, że jest w nich ta postać, która to spaja, myśląc metafizycznie, spaja te piosenki swoim wykonaniem. Płyta jest jednocześnie spójna i niespójna. I to, że jest tam 8 piosenek, to mi to wystarcza. Tę amunicję, którą miałem, myślę, wystrzelałem do końca i te piosenki i ta płyta też mnie jako twórcę uruchomiły i mam nadzieję, że będę teraz płynął, szedł dalej za ciosem.  

Lista utworów płyty „SĘK YOU”

  1. Popatrz,kochana
  2. Jednakowi
  3. Gryzą się psy
  4. Szczękoszczęście coraz bliżej
  5. W tym sęk
  6. Tylko księżyc
  7. Feromony
  8. Średniowieczność

NAJBLIŻSZE KONCERTY LUBOMSKIEGO

02.04 CK Zamek, Poznań

22.04 Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków

28.04 Zmiana Klimatu, Białystok

12.05 Kino Studenckie ,,Niebieski Kocyk’’ Od Nowa , Toruń

13.05 klub Akcent, Grudziądz

21.08 dziedziniec CK Browar B, Włocławek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.