Gorgonzolla z raperem Madą udowadniają, że „Ryba psuje się od głowy”

Po kilku miesiącach od premiery singla „Potwór z szafy”, zespół Gorgonzolla prezentuje drugi utwór, który zapowiada ich trzeci album. Tym razem grupa połączyła siły z raperem Madą ze składu WCK i udostępniła premierową kompozycję „Ryba psuje się od głowy”.

Jest to mocny komentarz, na temat wszelkiego rodzaju doradców, którzy pojawiają się na drodze artysty. To szczery utwór, który został ubrany w brzmienia znane z ich twórczości, jednak jest tutaj coś innego.

Na początku ten numer był bardzo surowy i punkowy, później zaczął ewoluować. Następnie, zaczęło nam chodzić po głowach, że przydałby się tu gość i jego spojrzenie na całą tematykę. Wtedy wpadliśmy na pomysł połączenia tego z hip-hopowym klimatem. Mada był idealnym wyborem do tego numeru.

Dlaczego akurat Mada został gościem w utworze 'Ryba psuje się od głowy”? To wyjaśnia wokalista zespołu:

Nasze drogi z Adamem już jakiś czas temu się przecięły i padł pomysł, by kiedyś połączyć siły. 'Ryba psuje się od głowy’, to idealny singiel na takie stylistyczne spotkanie, ponieważ wiele rzeczy łączy Gorgonzollę i macierzysty skład Mady – WCK. Tak samo jak oni, działamy niezależnie, tak jak u nas, zespół tworzą przyjaciele, którzy znają się od wielu lat i również przeszliśmy przez etapy wytwórni i spotkaliśmy gadające głowy 'doradców’, które wiedzą lepiej niż my, jak ma wyglądać nasza muzyka. Dodatkowo jestem ogromnym fanem twórczości WCK i Mady, także cieszę się z tego spotkania. Ten singiel, to takie spojrzenie na ten sam temat, z różnych stron. Zadziwiająco, schematy są podobne i nie ma tu znaczenia stylistyka – Dominik Pajewski.

Warto też podkreślić, że klip do nowego singla, Gorgonzolla zrealizowała ze swoimi słuchaczami, którzy tłumnie pojawili się w warszawskim klubie Potok. Realizacją obrazu zajął się Szymon Gębski, który w świetny sposób oddał energię utworu i muzyki Gorgonzolli.

Razem z premierą teledysku, ruszyła sprzedaż limitowanego singla, który został wytłoczony w ściśle limitowanym nakładzie, 50 sztuk. Co ciekawe, każdy egzemplarz ma inną okładkę! O co chodzi? Jak tłumaczy Gorgonzolla:

Przyzwyczailiśmy naszych słuchaczy, że tworzymy limitowane rzeczy i zawsze są one bardzo specjalnie przygotowywane. Do każdego tego typu wydawnictwa, dorzucamy niespodzianki, które ujawniają się, przy otwarciu paczki. Tym razem, każda okładka jest inna i personalizowana pod daną osobę. Jak to możliwe? To wszystko okaże się w momencie odebrania przesyłki. Jest 50 okładek i jedna, zupełnie inna, przygotowana na streaming. Więcej nie zdradzamy. Singiel „Ryba psuje się od głowy” jest wstępem do trzeciego albumu zespołu, który powstaje w spokojnym tempie. Staramy się nie śpieszyć i dochodzić do nowego krążka stopniowo, udostępniając single. Nie dajemy sobie deadline’u i to chyba najzdrowsze podejście.

Warto dodać, że Gorgonzollę będzie można wkrótce zobaczyć na koncertach, w różnych częściach kraju. Poniżej wszystkie, ogłoszone daty:

• 1 kwietnia – Białystok – Pub 6-Ścian
• 2 kwietnia – Olsztyn – Pub Las
• 9 kwietnia – Warszawa – Potok: Drugi dom ludzi rocka
• 1 lipca – Goniądz – Rock Na Bagnie
• 2 lipca – Chwałkowo – BangaRang Festival

Kolejne daty koncertów, będą ogłaszane wkrótce.


Gorgonzolla, wydała pierwszy album w 2016 roku, a jego tytuł to 'Eksploatowani’. Krążek został bardzo dobrze przyjęty przez media, zdobywając wyróżnienia w branżowych pismach, łącznie z legendarnym pismem Teraz ROCK. Na początku października 2019, ukazał się drugi album grupy, pod tytułem 'Konsumpcja’, który został bardzo ciepło przyjęty przez media i fanów na koncertach w całym kraju. Krążek promowały single 'Konsumpcja’, 'Czołgi’, 'Zagubieni’ i 'Popiół’, a zespół został ogłoszony Nadzieją Polskiego Rocka według pisma Teraz ROCK. Grupa ma za sobą także występy na Woodstock Festival/Pol’and’Rock Festival oraz wspólne koncerty z zespołami: Closterkeller, Kabanos, Luxtorpeda, KSU, Nocny Kochanek czy Łydka Grubasa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.