Łukasz Łyczkowski & 5 Rano feat. Sebastian Riedel w utworze “Złotobrudny”

Utwór “Złotobrudny” to drugi singiel zapowiadający nowy album zespołu 5 Rano – “CREDO”. W utworze gościnnie wziął udział Sebastian Riedel. 

Za tekst i muzykę odpowiada lider zespołu – Łukasz Łyczkowski. Drogi Łukasza Łyczkowskiego i Sebastiana Riedla splatają się od lat. Po raz pierwszy zaśpiewali razem w 2012 roku nas scenie  Festiwalu ,,Ku Przestrodze” im. Ryśka Riedla, czyli legendarnego ojca Sebastiana.

Każdy z nas jest złotobrudny. Każdy z nas rodzi się złoty, by idąc przez życie ubrudzić się napotkanymi przeciwnościami, własnymi ułomnościami a nawet swoimi czynami. Nikt nie jest całkowicie złoty i nikt nie jest do końca brudny. Życie to kwestia wyboru – albo zapłoniemy pełnią blasku, albo niepostrzeżenie odejdziemy w cień. Albo umiemy pożegnać Panią Zimną otrzymując iluzoryczne ciepło, albo zatracimy się w nią w tańcu. Upadamy i wstajemy, ważne abyśmy na samym końcu naszej życiowej drogi podnieśli się ten ostatni raz.


Zespół Łukasz Łyczkowski & 5 RANO istnieje na rynku muzycznym od 17 lat. Od początku twórczość zespołu zakorzeniona jest w muzyce wywodzącej się z lat 60 – tych i 70 – tych, podsyconych grungem rodem z Seattle, klasycznym hardrockiem, ale także jest otwarta na nowe kierunki i nowoczesne brzmienie. 19 października 2018 roku miała miejsce premiera płyty zatytułowanej “Korzenie”.  Ich utwory wyświetlono już ponad 22 miliony razy. Łukasz Łyczkowski, lider i wokalista zespołu to najlepszy męski głos 8 edycji The Voice Of Poland. W finale zajął drugie miejsce.

Podziel się swoją opinią ;)