Neo-soulowa historia MIN t

MIN t  czyli Martyna Kubicz – neo-soulowa kompozytorka i wokalistka – prezentuje teledysk do nowego singla pt. „Tiger” promujący jej drugi, solowy album.

Zrób to, zrób tamto, bądź silny. Wiele osób pamięta te słowa jeszcze z domów swoich rodziców. Często wypowiadane w jak najlepszych intencjach, bez wątpienia. W teledysku do utworu Tiger MIN t wraca pamięcią do okresu przejściowego między dzieciństwem a samookreśleniem się. W surowych obrazach klip pokazuje początek oporu, testowanie i przesuwanie granic, pierwsze niezręczne kroki na drodze do własnego ja. Coraz bardziej jednak ruchy stają się płynniejsze, silniejsze, pewniejsze. Najnowszy singiel jak i teledysk opowiadają o tym, jak rodzice ukształtowali charakter potomstwa by ostatecznie się od niego odłączyć.

Sam klip ma kształt kwadratu. Na poziomie wizualnym MIN t również wychodzi poza typowe formaty i po raz kolejny serwuje nam wyróżniający się obraz. Choreografię ułożył tancerz współczesny Michał Strugarek. Reżyserem filmu jest Wojciech Zajgner, scenarzysta. Film został nakręcony w Łodzi, w piwnicznej, zniszczonej przestrzeni przemysłu włókienniczego, często określanego mianem polskiego Detroit ze względu na wyczuwalny w niektórych miejscach niepokój.

Martyna Kubicz prezentuje 13 premierowych utworów,będących obrazem ewolucji eksperymentalnego stylu artystki. Po debiutanckim krążku pt. Assemblage, wielu koncertach na festiwalach w Polsce i zagranicą oraz udanej akcji crowdfundingowej w serwisie KickstarterMIN t wróciła do studia by stworzyć płytę pt. Shot to Pieces we współpracy z Leo Abrahamsem,  światowej klasy muzykiem i producentem, nagrywającym między innymi z Jonem Hopkinsem, Wild Beasts, Ghostpoet czy Brianem Eno.

Podziel się swoją opinią ;)