Maciej Maleńczuk i Psychodancing z płytą „Polskie Przeboje”

W miniony piątek, tj. 16 marca br., światło dzienne ujrzał album „Polskie Przeboje” Macieja Maleńczuka i Psychodancing. Krążek ten to zestaw zawierający wybrane covery nagrane przez zespół w latach 2008-2012 i zarejestrowane na płytach „Psychodancing”, „Psychodancing vol 2”, „Live” i „Psychocountry”. Znalazły się tu takie utwory, jak „Bo to się zwykle tak zaczyna” Mieczysława Fogga, „Płonąca stodoła” Czesława Niemena, „Absolutnie” Wojciecha Młynarskiego czy „Kronika podróży, czyli ciuchcią w nieznane” Krzysztofa Klenczona.


Kolaboracja Macieja Maleńczuka i grupy Psychodancing  była nietypowym na polskiej scenie rozrywkowej połączeniem. Czterech zawodowych muzyków z Poznania ze skandalizującym wokalistą z Krakowa stworzyło ansambl, który dał się poznać i pokochać szerokiej publiczności. Główną przyczyną sukcesu okazał się repertuar, bogaty stylistycznie, świetnie zagrany, potraktowany lekko i z przymrużeniem oka, idealny dla ludzi chcących bawić się przy dobrych polskich piosenkach.


W repertuarze Psychodancingu odnajdujemy przekrój najróżniejszych stylistyk muzycznych: od tanga przez disco i pop aż po ballady. Mocną stroną są też charakterystyczne interpretacje przebojów z repertuaru gwiazd polskiej estrady.


Zajrzyj po więcej:

Maciej Maleńczuk na Facebooku

Warner Music Poland na Facebooku


Podziel się swoją opinią ;)