Marek Dyjak zabiera nas na “Wzgórze rozpaczy”

Marek Dyjak zabiera nas na "Wzgórze rozpaczy

„Na wzgórzu rozpaczy” Marka Dyjaka, to zapowiedź nowej płyty artysty, która będzie ostatnią w jego karierze… Premiera płyty 26 października. 

Sam utwór oraz promujący go teledysk powstał dzięki pomocy finansowej Tenczyńskiej Okovity i Janusza Palikota, który wystąpił w teledysku wraz Markiem Dyjakiem i Magdaleną Różczką.  

Słowa „Na wzgórzu rozpaczy” napisał Jan Kondrak, muzykę skomponował Marek Tarnowski. Markowi Dyjakowi towarzyszy zespół w składzie: Marek Tarnowski – programowanie, instrumenty klawiszowe, akordeon; Sławomir „Guadky” Gładyszewski – gitara; Paweł Niewiadomski – puzon; Jerzy Małek – trąbka. Teledysk został wyreżyserowany przez Krzysztofa Garbaczewskiego.

Producentem i właścicielem nagrania jest Marek Dyjak i marka Tenczyńska Okovita.
Dystrybutorem: Agora S.A.

„Cieszę się, że mogłem wesprzeć Marka Dyjaka w jego pracy artystycznej. Pandemia i ograniczenie możliwości koncertowania oznaczało dla niego i współpracujących z nim muzyków bardzo trudny czas, zerowe dochody. Dlatego, z prawdziwą przyjemnością wsparliśmy jako Tenczyńska Okovita projekt jego ostatniej płyty. Od razu uprzedzam komentarze – Marek Dyjak nie pije alkoholu. Ale nie oznacza to, że marka alkoholu nie może wesprzeć jego pracy artystycznej.” – powiedział Janusz Palikot.  


„Janusz pomógł mi zamknąć projekt artystyczny, nad którym pracowałem od jakiegoś czasu. To będzie moja ostatni płyta w karierze i cieszę się, że była okazja do współpracy z ekipą Tenczyńskiej Okovity. Jako trzeźwy alkoholik wiem, że alkohol może być problemem, ale wszystko zależy od osoby używającej go w swoim życiu. Alkohol jest dla ludzi silnych. Moja przygoda z alkoholem jest jednak definitywnie zakończona.” – powiedział Marek Dyjak.  

17 września startuje przedsprzedaż płyty z autografem artysty na: kulturalnysklep.pl  

Podziel się swoją opinią ;)