Reflektor debiutuje singlem “Reisefieber”

Reflektor debiutuje singlem "Reisefieber"

“Reisefieber” to pierwszy singiel Reflektora. To piosenka, która zapoczątkowała przygodę z tworzeniem debiutanckiego albumu “Tętno 92-95” duetu Łukasza Wierzchosławskiego i Mateusza Michalskiego.

Płyta ukaże się na początku przyszłego roku. Utwór z jednej strony jest wyrazem tęsknoty za tym, co nieuchronnie minęło i niepewnością w stosunku do tego, co przed nami. Z drugiej kreuje impresyjny portret pokolenia urodzonego na początku lat 90, pogubionego w świecie, który daje coraz więcej możliwości, ale też stawia coraz więcej wyzwań i oczekiwań od samego siebie. To głos dużych dzieci, starających się odnaleźć w rzeczywistości na nowo. 

Piosenka powstała w pierwsze lato w trakcie pandemii i jest również wyrazem niepokoju, wynikającego z izolacji i ograniczeń w kontaktach międzyludzkich. Do piosenki powstał teledysk w reżyserii Oskara Marciniuka, który nawiązuje stylistyką do lat 90, epoki kaset VHS, balonowych gum i pierwszych telefonów komórkowych. To wszystko tworzy pomost pomiędzy rocznikami autorów piosenki – pokoleniu wychowanym w nowym świecie, zachłyśniętym konsumpcjonizm i kapitalizmem, a tym co kryje się w nas bardzo głęboko i rzeczywistymi pragnieniami oraz tęsknotami za tym co najbardziej ludzkie i proste.

Muzyka: Łukasz Wierzchosławski Tekst: Mateusz Michalski Produkcja, Miks i Mastering: Michał Wrzesiński Wytwórnia: Popcorn Records Okładka i sesja zdjęciowa: Kaja Kwaśniewska
Klip: Reżyseria: Oskar Marciniuk Zdjęcia: Mateusz Plewka

“Szczególnie dziękujemy naszym przyjaciołom za udział w pierwszym teledysku, którzy doskonale wczuli się w klimat i atmosferę. Ich zaangażowanie było niezwykle wzruszające. Dzięki ich wsparciu było możliwe zrealizowanie tego klipu.

Ten projekt dojrzewał w nas od jakiegoś czasu. Wzajemnie dzieliliśmy się naszym spojrzeniem na świat, muzyką, tekstami. Okazało się, że to wszystko doskonale się uzupełnia, tworzy nieokreśloną głębię, niekiedy mroczną, podszytą niepokojem, niekiedy nostalgiczną. Na tym gruncie powstaje pole do przemyśleń. Chcemy, żeby zamiast nas przemawiała nasza muzyka i teksty, z którymi najlepiej trochę się oswoić i spróbować wyniknąć w to, co kryje się pod spodem. Mamy nadzieję, że odkrywanie tych muzycznych i znaczeniowych warstw przyniesie naszym odbiorcom przyjemność” – mówią członkowie Reflektora.


Reflektor to duet założony przez gitarzystę i twórcę muzyki Łukasza Wierzchosławskiego oraz wokalistę oraz autora tekstów Mateusza Michalskiego. Jest to debiutancki projekt, który wnosi na polską scenę alternatywną powiew świeżości. W warstwie muzycznej dominuje elektronika i synthwave’owe brzmienie nawiązujące do muzyki lat 70 i 80. Obecne są także żywe gitary oraz elementy pop-rockowe. 

Twórczość Reflektora to efekt połączenia dwóch wrażliwości i wypadkowa inspiracji płynących zarówno z własnych doświadczeń, jak i wnikliwej obserwacji rzeczywistości. Debiutancki album zespołu „Tętno 92-95″ to materiał eklektyczny, który łączy w sobie zarówno cięższe, jak i lżejsze brzmienie.

Podziel się swoją opinią ;)