“Maski”, czyli Michał Szczerbiec zapowiada kolejny album

Czwarta płyta Michała Szczerbca “Przyjdzie na ciebie czas” (premiera wiosną 2021 roku) będzie zawierała nowe kompozycje utrzymane w stylistyce pop-rockowej z mocnym brzmieniem gitar oraz sekcji rytmicznej.

Utwór “Maski” powstał w 2018 roku. Opowiada o codziennych wyzwaniach i szukaniu motywacji do działania. W ostatnim okresie związanym z pandemią sytuacja muzyków, artystów, performerów diametralnie się pogorszyła. Brak występów na żywo oraz interakcji z publicznością są dla artystów bardzo trudne do zaakceptowania, ale mimo wszystko warto robić swoje, działać i stawiać małe kroki w drodze do naszych celów.

W utworze “Maski” zagrali: Tomek Zawadzki – gitara basowa, Arek Osenkowski – saksofon, Jan Lipert – perkusja, Michał Szczerbiec – śpiew, gitary, instrumenty klawiszowe, miks i mastering.

Polskie teksty oraz wpadające w ucho melodie to elementy, których należy się spodziewać na nowej płycie artysty.


Michał Szczerbiec – gitarzysta, wokalista, kompozytor, tekściarz, aktor. Doceniany przez krytyków oraz publiczność, kilkukrotnie wyróżniany w konkursie gitarowym „Solo Życia” organizowanym przez Mieczysława Jureckiego (ex-Budka Suflera). Michał ma za sobą występy jako headliner na: VIII Ochota Blues Festival, XIII Praski Blues, Warsaw Guitar Night. Na przestrzeni lat dzielił scenę z takimi artystami jak: Leszek Cichoński, Krzysztof Ścierański, Janek Pentz czy Najlepszy Przekaz w Mieście. Jest autorem wielu kompozycji instrumentalnych publikowanych m.in. w książce z płytą CD – „Wojny Gitarowe” 2009 i 2011 wydawnictwa Absonic. Zafascynowany klimatem lat 60. kreuje własne około bluesowe brzmienia. Ma na koncie trzy płyty sygnowane jego imieniem i nazwiskiem. Ostatnia z nich, zatytułowana “The Last Scavenger” (2020) powstała we współpracy z Arkiem Osenkowskim (ex-Stare Dobre Małżeństwo) i Wojciechem Madajskim.

Podziel się swoją opinią ;)