[FOTORELACJA] sanah, PRO8L3M i Quebonafide z Bestsellerami Empiku 2020. Raper OKI Odkryciem, a akcja #Hot16Challenge2 Wydarzeniem Roku

Polska publiczność już 22. raz wybrała swoich ulubionych twórców. Wszystkie muzyczne statuetki w plebiscycie Bestsellery Empiku 2020 trafiły do rodzimych artystów. Bezkonkurencyjna w kategorii pop/rock była sanah z debiutancką płytą „Królowa dram”. Najpopularniejszym albumem hip-hopowym okazał się „Art Brut 2” duetu PRO8L3M, a najczęściej słuchaną piosenką w Empik Music – „BUBBLETEA” Quebonafide. Podczas gali ogłoszono także muzyczne Odkrycie Empiku 2020. Tym razem eksperckie jury doceniło twórczość rapera OKI. Wydarzeniem Roku okrzyknięta została akcja #Hot16Challenge2. 

2020 to także rok polskiej muzyki. Artyści znad Wisły zdominowali wszystkie kategorie Bestsellerów Empiku, a słuchacze szczególnie zachwycili się młodymi głosami. Nagroda w kategorii Pop/rock trafiła do wokalistki sanah, której pierwszy album „Królowa dram” bezdyskusyjnie stał się najmocniejszym fonograficznym debiutem ubiegłego roku. Odbierając nagrodę od Meli Koteluk, artystka nie kryła radości:

To jest coś wielkiego. W ogóle się nie spodziewałam. (…) Dziękuję, że chcecie mnie słuchać, że tak mi kibicujecie i mnie wspieracie.

sanah

Z kolei ze starcia pięciu czołowych wykonawców hip-hopowych zwycięsko wyszedł duet PRO8L3M z krążkiem „Art Brut 2”. A przyznawana po raz pierwszy w historii statuetka w kategorii Streaming, dla najchętniej słuchanego utworu w aplikacji Empik Music, powędrowała do rapera Quebonafide za singiel „BUBBLETEA” z gościnnym udziałem Darii Zawiałow.

Publikacja zdjęć za zgodą AKPA / Empik

Podczas gali ogłoszone zostały również Odkrycia Empiku 2020 w kategoriach Literatura, Muzyka i Film. To nagrody przyznawane młodym, zdolnym twórcom o nieszablonowych wizjach i dużej wrażliwości, którzy w minionym roku wnieśli do polskiej kultury nową jakość i zaproponowali odbiorcom wyjątkowe wrażenia artystyczne. Statuetkę Odkrycie Empiku 2020 w kategorii Muzyka odebrał młody raper OKI, który w ubiegłym roku wydał debiutancki krążek „47playground”.

O wyborze zwycięzcy zadecydowało eksperckie jury w składzie: Beata Kozidrak, Tomasz Organek, Agnieszka Szydłowska oraz specjaliści z Empiku – Anna Maria Żurek i Dominik Sadowski. Artysta olśnił ich swoim niezwykłym magnetyzmem i umiejętnością przybierania różnych artystycznych wcieleń. Za wyjątkowy luz w poruszaniu się po blichtrze, za świeżość, za talent, wrażliwość. Zapraszamy„na czerwony dywan w klapkach” – wygłosiła w laudacji podczas gali jurorka, Beata Kozidrak.

Rymowanie w szczytnym celu – takiej akcji muzycznej Polska nie widziała nigdy wcześniej. Swoje rymy w ramach charytatywnej inicjatywy #Hot16Challenge2 zaprezentowali nie tylko polscy raperzy, lecz także artyści spoza sceny hip-hopowej oraz osoby publiczne. Dzięki ok. 1400 nagraniom i milionom odtworzeń, udało się zebrać kwotę ponad 3,5 mln złotych na wsparcie systemu ochrony zdrowia. Za statuetkę dla Wydarzenia Roku podziękował sam inicjator akcji Solar.

Dzięki ok. 1400 nagraniom i milionom odtworzeń, jakie #Hot16challenge2 zanotowała w mediach społecznościowych i nie tylko, udało się zebrać kwotę ponad 3,5 mln złotych na wsparcie systemu ochrony zdrowia. Swoje rymy w szczytnym celu zaprezentowali także artyści spoza sceny hip-hopowej oraz osoby publiczne. Oprócz szlachetnych pobudek i dziesiątek wartościowych wersów, akcja miała swoisty wymiar terapeutyczny – była podszytą muzyką rozrywką dla milionów osób, które znalazły się w niecodziennej sytuacji. Nagroda Wydarzenie Roku 2020 nie mogła trafić w inne ręce

komentuje Ewa Szmidt-Belcarz, Prezes Grupy Empik

Podziel się swoją opinią ;)