MeetUp65: MUSIC LAB – Creative Teamwork w Warszawie już 5 kwietnia

Światowi producenci i wybitni eksperci branży muzycznej podczas MeetUp65: MUSIC LAB – Creative Teamwork w Warszawie już 5 kwietnia

Czy twórcy muzyki są wyposażeni w odpowiednią wiedzę, umiejętności i narzędzia wspierające pracę zespołową? Czy eksperci z dziedzin technicznych i kreatywnych tacy jak m.in. producenci, wydawcy, organizatorzy festiwali, realizatorzy dźwięku i obrazu, graficy, filmowcy, twórcy gier i reklam, publisherzy i kompozytorzy potrafią wzajemnie budować relacje między różnymi aranżami kreatywnymi? Czy można stworzyć międzybranżowe standardy współczesnej współpracy twórczej i sposoby ich funkcjonowania?

foto. materiały promocyjne

Próba znalezienia odpowiedzi na te pytania jest celem MeetUp65: MUSIC LAB – Creative Teamwork, który już 5 kwietnia 2024 r. będzie miał miejsce w Warszawie w hali Labo CRPK w godzinach od 10:30 do 19:00. Organizatorami wydarzenia są: Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych oraz Fundacja “Kultura w Mieście” przy merytorycznym wsparciu RED PRODUCERS. MeetUp65: MUSIC LAB – Creative Teamwork skierowany będzie zarówno do młodych twórców, wchodzących dopiero na rynek pracy współczesnego przemysłu kreatywnego, jak i profesjonalistów działających na nim od wielu lat.

Istotą wydarzenia jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń pomiędzy twórcami. Celem projektu jest budowanie relacji i kształtowanie społeczności opartej na wartościach twórczej pracy zespołowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona i wymaga wcześniejszej rejestracji przy pomocy formularza: https://cutt.ly/jw3nhmJs5 – decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń.

Podczas 8 paneli dyskusyjnych, w których udział weźmie ponad 20 wybitnych panelistów z Polski i ze Świata, reprezentujących takie dziedziny twórczej pracy jak m.in. songwriting, produkcja muzyczna, komponowanie muzyki do filmów, teatru czy gier, produkcje koncertowe, publishing, booking, streaming, WEB3.

Dyskusje będą koncentrować się na problematyce i złożoności współczesnych sposobów współpracy pomiędzy różnymi przemysłami kreatywnymi i związanych z nimi twórcami.
Zaproszenie do udziału w MeetUp65:MUSIC LAB – Creative Teamwork przyjęli legendarni światowi producenci muzyczni tacy jak: Flemming Rasmussen – duński producent muzyczny i realizator dźwięku, który jako producent trzech płyt zespołu Metallica (“Ride The Lightning”, “Master Of Puppets” i “And Justice For All”) wpłynął na kształt i brzmienie muzyki metalowej na świecie, laureat Grammy m.in. jako producent singla “One”, Jason O’Bryan – brytyjski producent muzyczny, szef wykładowców legendarnego Abbey Road Institute, mający na swoim koncie współpracę z takimi twórcami jak Limp Bizkit, Korn, Moby, Bono (U2), Natalie Imbruglia czy Scissor Sisters, nominowany do nagrody Grammy w kategorii najlepszy soundtrack do filmu “Y Tu Mamá También” i Ivan Zawinul – amerykański producent muzyczny i realizator dźwięku mający na swoim koncie współpracę z największymi gwiazdami świata jazzu i popu w tym m.in. Weather Report, Mariah Carey, Miles Davis, Carlos Santana, Dizzy Gillespie, Herbie Hancock, Stan Getz czy Andy Garcia oraz London Philharmonic i WDR Big Band.

Wśród światowych ekspertów z branży muzycznej pojawią się m.in. Arnold Travieso ze Szwecji, Mariana Suchodolsky z Portugali, Christian Holl Buhl z Niemiec. W gronie polskich ekspertów znajdą się m.in. Paweł Potoroczyn, Maciej Werk, Przemek Myszor, Karo Glazer, Marcin Bąkiewicz, Michał “Rosa” Rosicki, Tomasz Olszewski, Remek Zawadzki, Michał 120 db Mika, Paweł Rozkrut, Joanna Drozda, Paulina Golba, Karol Pawłowski, Haldorf Grunberg, Marek Walaszek.

W ciągu całego dnia, poza panelami, uczestnicy będą mieli możliwość zapisać się i wziąć udział w tzw. listening sessions, podczas których będą mieli szansę skonfrontować swoją twórczość z wybitnymi producentami muzycznymi, reprezentującymi różne style i gałęzie muzycznego biznesu.

W strefie relacji czekać na nich będą “speed datingi”, podczas których uczestnicy będą mogli porozmawiać z panelistami i podczas dziesięciominutowych, krótkich rozmów nawiązać z nimi pierwszy kontakt.

Aby stworzyć nową przestrzeń branżowej komunikacji, organizatorzy sięgną po najnowocześniejsze technologie, które ułatwią komunikację podczas wydarzenia i zbudują realne możliwości przyszłej współpracy. W BOXIE WEB3 każdy z uczestników zostanie zalogowany do nowych platform muzycznych oraz otrzyma odznakę “NFT – Creative Teamworker”.

Podziel się swoją opinią ;)