Moc koncertów na Myślenickim Festiwalu Lata

Tegoroczny Festiwal Lata będzie nadzwyczaj muzyczny. W najbliższy weekend, tj. 28 i 29 lipca br., na scenie na plaży trawiastej wystąpią Future Folk, Sylwia Grzeszczak, Sławomir i IRA. Zaś dzień wcześniej w Parku Jordana zaprezentuje się Robert Kasprzycki. Bogaty plan wydarzeń obejmuje ponadto dużo tańca, atrakcje dla dzieci, coś dla kinomaniaków oraz szereg imprez towarzyszących Na zwieńczenie każdego dnia odbędzie się dyskoteka plenerowa.


PLAŻA TRAWIASTA – SCENA GŁÓWNA

Sobota, 28 lipca, to dzień pod znakiem tańca i śpiewu. Impreza zostanie zainaugurowana o godzinie 15 zabawami dla najmłodszych z Centrum Aktywnego Rozwoju Frajda oraz pokazami tańca. Swoje flagowe popisy zaprezentują cheerleaderki z Akademii Tańca Fitness Lady Fitness – laureatki wielu tanecznych zmagań oraz mistrzynie Polski i Europy. Po dawce tańca czas na coś dla ucha, czyli koncert młodych artystów z Kopalni Talentów, podczas którego będzie można usłyszeć covery utworów takich gwiazd, jak Anna German czy Marek Grechuta. Blok taneczny zakończą reprezentanci JDC Agency trenujący pod okiem Andrzeja Starowicza, znanego tancerza, instruktora, choreografa i producenta.

O godzinie 19 na scenie pojawi się pierwsza gwiazda wieczoru – Future Folk, a więc nadzwyczaj charyzmatyczni trzej panowie wykonujący tradycyjną góralską muzykę w zupełnie nowej odsłonie. Nastroje uspokoją się nieco około godziny 21, gdy na scenie zobaczymy słynącą  z niezwykłego głosu Sylwię Grzeszczak: znakomitą wokalistkę, autorkę tekstów i kompozytorkę. Po koncercie, na zakończenie dnia, tradycyjnie będzie miała tu miejsce dyskoteka „pod chmurką” do godziny 1.

Niedzielne spotkanie na plaży trawiastej również rozpocznie się o godzinie 15 zabawami z Frajdą dla najmłodszych. Natomiast trzydzieści minut później teatr Kultureska porwie dzieci w wir „Bajecznej fiesty” – interaktywnego spektaklu, w którym prym wiedzie Jelonek Bronek, Biedronka Ilonka i Pszczółka Julka. Od 17 sceną i publicznością zawładnie bijący w ostatnim czasie rekordy popularności Sławomir, a o 19 pochodząca z Gminy Myślenice obdarzona wyjątkowym głosem Gosia Hodurek, zwyciężczyni popularnej kiedyś „Szansy na sukces” oraz uczestniczka programów, takich jak „Must be the Music” czy „Voice of Poland”. O godzinie 20.30 z mocnym brzmieniem uderzy IRA, czyli jeden z najpopularniejszych i najbardziej „kasowych” polskich formacji lat 90. Niedzielę również kończymy dzień dyskoteką – tym razem tańczymy do północy.


Jednak Myślenicki Festiwal Lata to nie tylko weekend na plaży trawiastej. W piątek, 27 lipca, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na malowanie flagi o godzinie 10, a Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zachęca do wzięcia udziału w spotkaniu z Anną Bielą, autorką wystawy 10 ZMYSŁ, zaplanowanego na godziną 18. W ramach Kulturalnych Dni Myślenic przewidziano również koncert w parku Jordana. O 19na scenie wystąpi Robert Kasprzycki – poeta, pieśniarz, wokalista, muzyk i kompozytor silnie związany z Myślenicami.

W piątkowy wieczór na plaży trawiastej w letnim kinie plenerowym młodsi widzowie zobaczą o godzinie 19 obsypaną nagrodami animację „Odlot”. Następnie dla starszych kinomaniaków wyświetlone zostaną filmy, które zdobyły najwięcej głosów w ankiecie internetowej: „Chłopaki nie płaczą” i „Planeta singli”.


SPORT

Sobota i niedziela upłyną także pod znakiem sportowych zmagań. O puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice powalczyć będzie można podczas turnieju strzeleckiego na strzelnicy, a w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Turnieju Badmintona. W sobotę i w niedzielę na kortach na Zarabiu odbędzie się z kolei turniej tenisowy w ramach XXXIV Grand Prix Myślenic oraz turniej plażowej piłki siatkowej na plaży trawiastej. O trofea powalczą także wędkarze, którzy w niedzielę z samego rana staną na brzegach stawów w Osieczanach i rzeki Raby.


Myślenicki Festiwal Lata to wydarzenie od lat przyciągające tysiące uczestników. Przez dwa dni na terenie całej plaży trawiastej na Zarabiu bawią się mieszkańcy i przyjezdni. Wieczorne koncerty dają tutaj gwiazdy dużego formatu polskiej sceny muzycznej. Przed myślenicką publicznością na przestrzeni lat wystąpili już między innymi Kayah, Andrzej Piaseczny, Margaret, Dżem, Bajm, Maciej Maleńczuk, Hey i Brodka.


Zajrzyj po więcej:

Myślenicki Festiwal Lata na Facebooku


Podziel się swoją opinią ;)