“Monika Borzym śpiewa stare piosenki” polskie przedwojenne standardy jazzowe

Monika Borzym razem z Krzysztofem Dysą prezentują projekt muzyczno – literacki. Początkowo artyści chcieli go nazwać “Retro”, lecz w trakcie jego powstawania, koncertów, kilku publicznych wykonań badających reakcje publiczności, odeszli od tego pomysłu, aby nie szufladkować tych wspaniałych utworów określeniem o konotacjach – delikatnie mówiąc – “zakurzonych”

Po trójkowej audycji “Dancing, Salon, Ulica” (emisja 16.02.2020), którą prowadził Jan Młynarski, a Monika i Krzysztof wykonywali kilka utworów z tego projektu – okazało się, że świeże brzmienie piosenek sprzed 1939 roku otulonych ciepłym, zmysłowym i bardzo świadomym głosem Moniki, w fenomenalnych aranżacjach i mistrzowskim wykonaniu Dysa.

Przedwojenne standardy jazzowe – bo to utwory taneczne, które mimo długiego życia nie straciły nic ze swojego uroku – jako koncept zatytułowany “MONIKA BORZYM ŚPIEWA STARE PIOSENKI”. Urzekające i wciąż świeże melodie autorstwa m.in. Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego z nieśmiertelnymi tekstami Juliana Tuwima i Mariana Hemara – są wszak dziedzictwem narodowym polskiej kultury i zarzewiem rodzimego jazzu.

Album z tym materiałem ukaże się nakładem wytwórni Borzym Music Polska płyta CD oraz VINYL ( premiera w sierpniu 2020 roku).


Dys i Borzym obudzili te piękne piosenki i tchnęli w nie nowe życie nie burząc artystycznych zamysłów autorów. oryginałów. Dziś chcemy przekazać je Państwu z dumą i przyjemnością. Słuchajcie, zdziwcie się, że muzyka naprawdę może się nie starzeć i pokochajcie te piosenki w wykonaniach młodego pokolenia polskich artystów.

Na koncercie można będzie usłyszeć m.in: „Maryla”„Daj mi tę jedną noc”, „Pokoik na Hożej”, „Płyta z zadrą”, „Bezsenna noc”, „Bez śladu twa wielka miłość minie”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, “Moja Warszawo”, „Na pierwszy znak”, „Nikt tylko Ty”, „Może tak może nie” oraz – super rarytas – czyli “TAKIE CIAŁO” piosenkę specjalnie napisaną dla Moniki przez Artura Andrusa i Łukasza Borowieckiego.

Utwór jest hołdem dla kobiecego ciała (które w każdym rozmiarze może być piękne) i znakomicie wpasowuje się w akcję “ciałopozytywności” którą Monika propaguje i wspiera.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/monikaborzym.music

Podziel się swoją opinią ;)