Monika Brodka z wideopocztówką 360° prosto z Japonii

Monika Brodka to artystka wyjątkowa, nieustannie zaskakująca słuchaczy nowymi, niezwykle przemyślanymi wcieleniami muzycznymi. Tym razem po inspiracje wybrała się do Japonii. Zaprezentowała nam nietypową, bo zapisaną w technologii 360°, wideopocztówkę z tego wyjazdu.


Monika Brodka obecna jest na polskiej scenie muzycznej od ponad dwunastu lat. W tym czasie wydała cztery albumy będące kamieniami milowymi jej kariery oraz dała niezliczoną liczbę koncertów w kraju i na świecie. Każda działalność Moniki Brodki wyraża jej nieprzeciętne podejście do tworzenia muzyki oraz wagi, jaką ma wielopłaszczyznowe poszerzanie horyzontów dla artystycznego rozwoju piosenkarki.


fot. Pszemek Dzienis

Wróciłam w dużej mierze w miejsca, w których już byłam, więc była to na pewno dość sentymentalna podróż, ale też taka, która mnie uświadomiła, że Japonia to kraj, w którym się naprawdę bardzo dobrze czuję i lubię tu spędzać swój wolny czas – mówi Brodka, dzieląc się wrażeniami z Red Bull Muzyka. Dla wokalistki była to druga wizyta w Kraju Kwitnącej Wiśni, tym razem nie tylko o charakterze turystycznym, gdyż artystka wystąpiła także przed japońską publiką. – Bardzo się cieszę, że udało mi się połączyć zwiedzanie z zawodowymi działaniami. Że nie były to tylko wakacje, ale też zetknięcie się z japońską publicznością, która jest dość podobna do polskiej.


Dwutygodniowa japońska eksploracja Moniki Brodki wypełniona była po brzegi różnorodnymi doświadczeniami. Od spaceru po pięknych ogrodach japońskich w Kanazawie, przez odwiedziny słynącej z poszanowania dla sztuki współczesnej prefektury Niigata, po dłuższy pobyt w Tokio i wizytę w Red Bull Studios. Były zakusy na to, by przy okazji pobytu w Red Bull Studios coś tam nagrać, ale kalendarz tego miejsca jest tak napięty, że tym razem się nie udało. Liczę jednak, że przy następnej okazji taka współpraca dojdzie do skutku – mówi piosenkarka.


fot. Pszemek Dzienis

Japonia jest bardzo cywilizowana, super bezpieczna, w krajobrazie można powiedzieć dosyć monotonna, więc nie ma tam jakiejś przesadnej egzotyki. Egzotyka jest bardziej w ludziach i w ich zachowaniu – opowiada Monika Brodka w rozmowie z Red Bull Muzyka. Co dokładnie kryje się za tymi słowami, można przekonać się dzięki zapisowi wideo z podróży artystki. Przez cały czas pobytu Moniki Brodki w Japonii towarzyszyła jej kamera, która rejestrowała obraz w technologii 360°. Ta wyjątkowa pocztówka pełna nietypowych ujęć Kraju Kwitnącej Wiśni, okraszona muzyką zespołu Kroki i obfitująca w ciekawe historie opowiedziane osobiście przez artystkę, stanowi gratkę zarówno dla fascynatów podróży, jak i fanów Moniki Brodki.


Wideopocztówkę zobaczymy TUTAJ, z kolei rozmowę Moniki Brodki z Red Bull Muzyka na temat podróży po Japonii przeczytamy TUTAJ.


Zajrzyj po więcej:

Monika Brodka na Facebooku


fot. Pszemek Dzienis

Podziel się swoją opinią ;)