Tak brzmi miasto 2017 – relacja z klubu Serce

W miniony weekend, tj. w dniach 11-12 listopada 2017, odbyła się szósta edycja wydarzenia Tak brzmi miasto. Tematem tegorocznej konferencji była szeroko rozumiana współpraca. Wykłady, warsztaty oraz dyskusje miały miejsce w budynku na Krakowskiej 41.


W ramach szóstej edycji konferencji Tak brzmi miasto w pięciu krakowskich klubach odbyły się koncerty młodych, początkujących zespołów. Najwięcej działo się w klubie Serce. Wystąpiły tam następujące formacje: Runforrest, Rivers.real, Sonbird oraz Dziewczęta.


Jako pierwszy na scenie zaprezentował się młody, skromny Runforrest wraz z zespołem. Jego występ był bardzo udany i spójny. Wokalista posiada piękną barwę oraz duże możliwości wokalne. Runforrest zachwycił publiczność swoim występem. Jest on ciekawą osobowością na młodej krakowskiej scenie muzycznej.

Runforrest w klubie Serce

Kolejni wystąpili panowie z zespołu Rivers.real. Grupa prezentuje ciekawe, mocno gitarowe brzmienie. Podczas koncertu zauważalna była muzyczna więź, która wytworzyła się między muzykami podczas wspólnego grania, a w głosie wokalisty można było wyczuć nostalgię.


Następny zespół, Sonbird, wypadł najlepiej i publiczność świetnie bawiła się przy ich muzyce. Młody wokalista podbił serca fanek podczas koncertu, wykonując między innymi cover utworu zespołu BAJM – „Jezioro szczęścia”. Ta interpretacja dała młodemu żywieckiemu zespołowi wygraną podczas Festiwalu Supportów. Wokalista Sonbird posiada bardzo ciekawą barwę głosu oraz można powiedzieć, że na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Podczas koncertu utrzymywał kontakt z publiką, nie zabrakło też kończącego występ bisu.

Sonbrid w klubie Serce

Ostatnim bandem były Dziewczęta. Co ciekawe, wokalista ubrany był w garnitur. Grupa posiada ciekawe, nieco melancholijne, a zarazem lekko elektroniczne brzmienie.  Muzycy również wypadli dobrze podczas koncertu w krakowskim klubie Serce.


Podsumowując, kolejna edycja Tak brzmi miasto była wypełniona wieloma ciekawymi wykładami i panelami, a pięknym zwieńczeniem pierwszego dnia wydarzenia były koncerty czterech niezwykle utalentowanych formacji w krakowskim klubie Serce.

Zajrzyj po więcej :

Runforrest na Facebooku

Dziewczęta na Facebooku

Sonbird na Facebooku

Rivers.real na Facebooku

Podziel się swoją opinią ;)