Rozpoczęło się głosowanie w plebiscycie Złotego Bączka

Tegoroczne głosowanie w plebiscycie Złotego Bączka ruszyło wczoraj, tj. 13 listopada 2017, potrwa zaś do czerwca roku 2018. Przez najbliższych kilka miesięcy można głosować na swoich faworytów, którzy wystąpili podczas 23. Przystanku Woodstock. Cała akcja odbywać się będzie w trzech etapach i czterech różnych kategoriach.

Złoty Bączek  to mosiężna nagroda przyznawana jako wyraz uznania publiczności dla najlepszego zespołu występującego na scenie Przystanku Woodstock. Po raz pierwszy statuetkę przyznano po pierwszej edycji Przystanku, w 1995 roku. Od 1996 roku Złoty Bączek wręcza się – o ile istnieje taka możliwość – na scenie Przystanku Woodstock. Wyróżnienie stanowi dla wykonawcy szansę na kolejny występ na największej festiwalowej scenie w Europie.

W Plebiscycie Złotego Bączka biorą udział wszystkie zespoły, które wystąpiły na Dużej i Małej Scenie festiwalu podczas 23. Przystanku Woodstock. Z kolei na 24. Przystanku Woodstock czterech zwycięzców otrzyma nagrody w czterech róznych kategoriach:

  • Duża Scena – zespół polski
  • Duża Scena – zespół zagraniczny
  • Mała Scena – zespół polski
  • Mała Scena – zespół zagraniczny.

W edycji bieżącej w kategorii „Duża Scena – zespół polski” nominowano formacje: Domowe Melodie, Łąki Łan, Michał Urbaniak i Urbanator, Nocny Kochanek oraz Wilki. Z kolei o tytuł najlepszej grupy w kategorii „Mała Scena – zespół polski” powalczą: Chorzy, Clock Machine, Dr Misio, Eleanor Gray, Hengelo, Kolory, LemON, Mesajah, Oddział Zamknięty, Roan i Da Shu, RSC, Tabu, The Sixpounder, Yankee oraz Zdrowa Woda.


W każdej z tych kategorii głosowanie prowadzone jest oddzielnie, dlatego też w każdym z trzech etapów można oddać cztery głosy – po jednym w każdej kategorii.

 Etapy plebiscytu Złotego Bączka.
  1. Pierwszy etap potrwa do przełomu lutego i marca 2018 roku.
  2. Drugi etap zakończy się z końcem maja.
  3. Finał plebiscytu trwać będzie do drugiej połowy czerwca.

Po każdym etapie odrzucona zostanie część wykonawców, którzy uzyskali najmniejszą liczbę głosów. Pozostali będą rywalizować dalej, zachowując swój dorobek zdobytych głosów. W etapie ostatnim uczestniczyć będzie trzech wykonawców.


 Kto wygra? To zależy tylko od Was i Waszych głosów! By zagłosować, wystarczy kliknąć TUTAJ i okazać wsparcie dla wybranych wykonawców.

Zajrzyj po więcej:

fot. Agnieszka Jankowska

Podziel się swoją opinią ;)