Muzyczne nowości od Korteza

Kortez to człowiek, który zdecydowanie kocha to co robi, a jego praca sprawia mu największą przyjemność! Jego muzyka zachwyca miliony Polaków, sprawiając, że bilety na koncerty rozchodzą się w mgnieniu oka, a jego płyty równie szybko osiągają status złota czy nawet platyny. 

Muzyk w listopadzie wydał swój drugi studyjny album „Mój dom”. Z tej okazji wyruszył w trasę promującą, odwiedzając około 30 miast, która została w pełni wyprzedana. Ten ogromny sukces nowego wydawnictwa, jeszcze bardziej zachęcił Korteza do pracy i tak oto w grudniu 2017 roku fani mogli usłyszeć dwa nowe kawałki („Czy to jest już dno” i „Coffee paste” wykonana z Pjusem i Spinache) oraz piosenkę zapowiadającą jesienną trasę koncertową pod tytułem „To mój dom”, która nie znalazła się na głównym albumie. Te trzy utwory wraz z singlem „Dobry moment” stworzyły minialbum „Dobry moment EP”.

Luty 2018 roku to dla artysty powrót do sal koncertowych i spotkań z fanami. Druga część trasy promującej album „Mój dom” to kolejna fala SOLD OUT’ów, mimo, że artysta w niektórych miasta zdecydował zagrać się dwukrotnie (Wrocław, Warszawa, Bydgoszcz, Rzeszów). Ciągłe rozjazdy i życie w busie to żadna przeszkoda dla artysty, który widać, że czerpie ogromną energię z bycia na scenie i tym sposobem Kortez prezentuje kolejne efekty swojej pracy, a mianowicie nowy minialbum EP „Dobrze, że cię mam” w skład którego wchodzi tytułowy singiel, do którego stworzono video klip oraz trzy zupełnie nowe utwory: „Boje się”, „Dlaczego z tobą jestem” oraz „Już nie pamiętam”które fani mogą kojarzyć z koncertów. Wszystkie nowości są już dostępne na oficjalnym kanale artysty na YouTube.

Kortez oprócz koncertów w ramach drugiej części trasy promującej album „Mój dom” wystąpi również na scenach największych polskich festiwali takich jak: Enea Spring Break, Jarocin Festiwal czy Co jest grane 24 Festiwal. W lutym muzyk został nagrodzony nagrodą Bestsellery Empiku 2017 w kategorii Muzyka polska oraz wyróżniony nominacjami do Fryderyka za Utwór roku oraz Album roku.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/kortezjazzboy/

www: http://www.jazzboy.pl/

Podziel się swoją opinią ;)