New York Festiwal – XXIII – WARM HEART, HYDR, THE BREEZE – sylwetki zespołów

I stało się! Już w najbliższą środę przed nami ostatnia edycja New York Festiwal! Na zakończenie, przed łódzką publicznością wystąpią: WARM HEART, HYDR, THE BREEZE.

Start 14.03.2018, New York – Klub Muzyczny, godz. 20:00. Wejście za free.


WARM HEART

Warm Heart (wcześniej The Frozen Heart) to norwesko-polski zespół założony przez duet przyjaciół muzyków w 2015 roku w Oslo. Obydwie połowy Warm Heart mają już za sobą wcześniejszą współpracę w innych projektach muzycznych, jednak że tym razem zdecydowali się stworzyć całkiem inną jakość muzyczną.

W ich muzyce można odnaleźć wiele różnorodnych smaków jak: romantyczne ballady, elementy przyjemnego popu i lekkiego jazzu, kilka rytmów latino i energiczne folkowe granie. World Music jest pojęciem najlepiej opisującym ich wszechstronne granie, bo wszechstronność i otwarte horyzonty muzyczne są domeną Warm Heart.

Właśnie ukazała się ich debiutancka plyta „Waiting for the Sun”.

Mają już za sobą występy na różnych koncertach i festiwalach w Norwegii: Oslo (Oslo Musikk Fest), Drammen (Drammen Music Festival), Lillestrøm (Wellbeing Festiwal) oraz w Polsce w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu (rożne koncerty i festiwale). A także koncerty radiowe w Radio Gdańsk i Radio Rzeszów.

Skład zespołu: Andriy Shadiy – vocal, gitara, mandola, saxonett, Magdalena Kvereland – vocal, piano

https://www.facebook.com/TheFrozenHeartBand/


HYDR

Maciej twórca „HYDR” muzyką zajmuje się od kiedy pamięta, na akordeonie zaczął grać mając 9 lat, zafascynowany artystami jak  Duran Duran, Cock Robin czy Sting.

Z kolegami z podstawówki postanowił założyć pierwszy zespół.

Następnie współtworzył  zespół z licealnymi kolegami, brali udział w Festiwalach.

Maciej  przez wiele pisał również muzykę do reklam. Dziesięć lat temu zaczął komponować swój autorski materiał do, którego zaprosił  Wojciecha Hornego klawiszowca zespołu „ONA”, wspólnie  również zagrali kilka koncertów i zrealizowali kilka projektów muzycznych. Wtedy urodziła mu się córka i zaczął poszukiwać nowych wartości, dalej pisząc muzykę i teksty, była to jego silna wewnętrzna potrzeba, bez, której nie umiał żyć.  Po dziesięciu latach postanowił odrodzić się muzycznie i cały swój wolny czas poświęcić na nagrania, budowanie wytwórni płytowej i samorealizację artystyczną.

Wydarzenia te zbiegły się w czasie w wypadkiem jego najmłodszej córki.

Historię tą Maciej postanowił opowiedzieć w swojej nowej piosence „Wciąż ta nadzieja”, promującej akcję informacyjną o niebezpieczeństwach związanych z puszczaniem fajerwerków, szczególnie z udziałem dzieci.

W najbliższym czasie HYDR wypuścić zamierza także swoje kolejne utwory, nieprzerwanie pisząc muzykę i szukając nowych talentów do współpracy w studiu nagrań.

https://www.facebook.com/hydrmuzyka/


THE BREEZE  

Jesteśmy młodym garage rockowym trio z Warszawy założonym w 2016. Inspirujemy się wieloma gatunkami muzycznymi od bluesa po indie rocka.

https://www.facebook.com/thebreezebandpoland/


JURY:

Andrzej Kusy – Pronet Music & Pro-Radio

Sławek Papis – Case Studio

Karolina Filarczyk – Muzykoholicy

Katarzyna Kowalczyk – Klub New York

Głównymi nagrodami „New York Festiwal 2017/2018” są:

  • NAGRANIE PŁYTY – CASE STUDIO & PRONET MUSIC
  • WYDANIE PŁYTY – PRONET MUSIC
  • OGÓLNOPOLSKA PROMOCJA – PRONET MUSIC & PRO RADIO
  • BON PREZENTOWY – GUITAR CENTER

Nagrody dodatkowe:

  • WARSZATY GRY ZESPOŁOWEJ (Dla zespołu o największym potencjale) – Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa
  • WARSZTATY GITAROWE z Konradem Jeremusem (Dla gitarzysty o największym potencjale)  – Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.

Partnerzy: Case Studio, Pronet Music, Pro-Radio, Budweiser, Guitar Center, Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.

Patronat Medialny: Gazeta Wyborcza, Radio Łódź, TVP3, Portal Muzykoholicy.

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska


Zobacz więcej:

Klub New York – Facebook

New York Festiwal – Facebok

Podziel się swoją opinią ;)