Muzyczny listopad i grudzień w ArtCafe Barakah

ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie zaprasza na kilka muzycznych wydarzeń. Każdy miłośnik tej dziedziny sztuki znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Na 29 listopada i 13 grudnia przewidziano Folk Session – jam z przytupem. Organizowana od dwóch lat w ArtCafe Barakah impreza to jedyny w Krakowie otwarty i przyjazny jam session w klimatach etno-folkowych. Przeznaczony jest dla muzyków, grajków, wielbicieli dobrej muzyki i tych, którzy lubią dźwięki z Polski przeplatane z bałkańskimi, ukraińskimi, muzyką wschodu, Afryki i innych kultur. Mile widziane są szczególnie instrumenty niecodzienne, nieobecne w mainstreamie, jak flety, mandole, bandury czy sazy, a także o nieznanych nazwach bądź dotychczas nieistniejące.
Wstęp bezpłatny.

30 listopada odbędzie się koncert Rare Orange. Trójka ludzi stworzyła projekt zawierający wszelkie gatunki muzyki: aesthetic, post-minimal, wave, revival i electropop. Teksty są zróżnicowane, pisane w języku angielskim i polskim. W skład Rare Orange wchodzą: Luna Nikola Sawka (wokal), Dawid Tas (wokal, gitara) i Artur Zych (elektronika, klawisze).
Bilety w cenie 10 złotych.

2 grudnia należeć będzie Blue Route Acoustic Duo. To zespół stworzony przez wokalistkę Agnieszkę Tutaj oraz gitarzystę Attile Rettig. Ich muzyka to połączenie fascynacji i inspiracji gatunkami z pogranicza bluesu, jazzu, muzyki rockowej i funku. Intensywność melodii przeplata się z silną mieszanką uczuć i emocji wypływających z tekstów. Grupa koncertuje w Krakowie od 2015 roku. We wrześniu roku 2017 miała miejsce premiera ich pierwszego autorskiego albumu demo.
Bilety w cenie 10 złotych.


6 grudnia przyjdzie czas na Fonomatograf, czyli muzykę na żywo do starych filmów. Nowy cykl w ArtCafe Barakah stanowi sięgnięcie do filmowych archiwów, aby wydobyć zapomniane skarby kina. Podczas Fonomatografów stare nieme filmy opatrzone zostaną muzyką na żywo. Nie są tylko stare nieme, nie zabraknie bowiem pereł kina science fiction i przygody z klasy Z z lat 50. i 60., które w połączeniu z trip-hopowo-rockowym klimatem dadzą zdumiewająco psychodeliczne efekty.
Wstęp bezpłatny.

Rytmiczna Barakah, wyznaczona na 7 i 29 grudnia, to warsztaty bębniarskie połączone z jam session skierowane do bębniarzy, niezależnie od stylów i instrumentów. Jest jednocześnie pierwszą imprezą muzyczną, na której, po latach posuchy, reaktywowana została stara tradycja krakowskich jamów bębniarskich. By wziąć udział, wystarczy czerpać przyjemność z grania na bębnie i posiadać djembe, dununbe, sangban, kenkeni, cajon, darbukę, riqq, daff, ghaval, kandżirę, tablę, pandeiro, surdo, caixę, repkę, tamborim, kartale, sagaty czy grzechotkę bądź kalimbę, didgeridoo, korę, balafon, bansuri czy cały komplet gamelanowy… albo po prostu lubić słuchanie rytmicznej muzyki na żywo.
Wstęp bezpłatny.


Zajrzyj po więcej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.