„Narnia” – najbardziej osobista płyta Pawła Domagały

„Narnia” - najbardziej osobista płyta Pawła Domagały

Najnowsza płyta nawiązuje do ulubionej książki Pawła „Opowieści z Narni” C. S. Lewisa.

Narnię rozumiem jako krainę, do której każdy z nas musi wejść i stoczyć swoją walkę. Miejsce, gdzie najpierw porządkujesz siebie, by móc zmieniać świat – mówi Paweł – Wszystkie dotychczasowe płyty były osobiste, ale w „Narni” mówię wprost o swoich lękach, słabościach.

To na pewno dla mnie płyta najbardziej osobista. Płyta, która mnie w jakimś sensie uratowała, bo praca nad „Narnią” była równocześnie pracą nad sobą. Pandemia to był dla mnie okres twórczy, potem było gorzej – problemy osobiste, wojna w Ukrainie. Złapałem się na tym, że długo byłem w ciągu pracy, a nagle obudziłem się w innym świecie, którego nie do końca rozumiem, który mnie nie rozumie, z którym trochę nie jestem w stanie sobie poradzić. Z tego wszystkiego powstała „Narnia”.

Są tu też utwory w zupełnie innym klimacie jak „Dzieci u dziadków”, duet z Kasią Sienkiewicz z „Kwiatu jabłoni” czy piosenka będąca komentarzem do rzeczywistości – podsumowuje.

Autorem tekstów na płycie jest Paweł Domagała, muzykę skomponował razem Łukaszem Borowieckim, który jest też producentem muzycznym albumu. 

„Narnia” to czwarta płyta w dorobku Pawła Domagały. Link do albumu w serwisach streamingowych i sklepu z albumem CD: https://bfan.link/narnia-1

Podziel się swoją opinią ;)