NEL i jej “Niebieska noc” szaleje w sieci

Niebieska Noc jest metaforą, odnoszącą się do niebieskich oczu.

Niebieskie oczy przedstawione są w utworze jako obiekt westchnień, który jednocześnie uzależnia i onieśmiela. Narracja utworu dosłownie od pierwszej zwrotki opowiada historię kochanków, ich uczuć, narastające pragnienie pogłębiane spojrzeniami. Brzmienie osadzone jest we współczesnym stylu pop z narastającymi motywami gitarowymi. Utwór powstał początkowo w spokojnym muzycznym tonie z wykorzystaniem pianina, ale szybko został zaadoptowany przez duet producencki Kofeina Music na gitarowy, taneczny klimat. 

W najbliższym kwartale ukaże się debiutancka EP-ka NEL.

Tworzę muzykę, aranżując wstępnie zarys utworu i potem prezentuję jego finalną wersję producentom, z którymi rozpoczynam dalszą pracę w studio. Tworzenie muzyki jest moją życiową pasją, którą chciałabym kontynuować już do końca życia. Czerpię sporo satysfakcji także z pracy nad muzyką dla innych artystów, czuję się dzięki temu spełniona. – dodaje artystka.

Największymi życiowymi pasjami Nel – oprócz muzyki, od zawsze były taniec, film oraz podróże. Nel możecie kojarzyć z RADAR Polska i z koncertów Jack Daniels Make It Count Tour.


NEL to tworząca pod swoim oryginalnym imieniem, 24-letnia artystka, którą od zawsze cechowała pasja do muzyki.
Po niespełna roku obecności na polskiej scenie szturmem przeciera kolejne szlaki na rodzimym rynku. Zaczynając od śpiewu w chórze kościelnym w czasach edukacji szkolnej, poprzez udział w konkursach wokalnych, NEL poświęcając się studiom na kierunku związanym z medycyną, powróciła do swojego największego zamiłowania, nie pozostawiając wątpliwości, że to scena jest jej największym żywiołem. NEL dołączyła do polskiej odsłony globalnego projektu Spotify — RADAR Polska.

Autorka tekstów, producentka muzyczna tworząca także dla innych. Jej wyraźny znaczący wpływ na album Filipka “Gra na emocjach 2”, doprowadził krążek do 2. miejsca na liście sprzedaży OLiS. Muzyka NEL jest uosobieniem jej historii, którą konsekwentnie chce się dzielić ze swoimi odbiorcami, dostarczając swoistej esencji pełnej emocji, tajemnic i prawdziwych przeżyć.

Podziel się swoją opinią ;)