sanah, Ralph Kaminski, Agnieszka Chylińska, SB Maffija i inni na scenie Bestsellerów Empiku 2022

Topowi artyści, prawdziwie festiwalowy line-up, unikalne aranżacje – Empik co roku zaprasza na wielkie muzyczne widowisko w ramach swojej telewizyjnej gali rozdania nagród kulturalnych. 

Nie inaczej jest tym razem. 7 lutego ze sceny Bestsellerów Empiku 2022 popłyną dźwięki w stylu złotej ery polskiej rozrywki – szalonych i kolorowych lat 70. Wystąpią:  sanah, Ralph Kaminski, Agnieszka Chylińska,  Mrozu, Katarzyna Nosowska, Vito Bambino, Margaret, SB Maffija, Tomasz Makowiecki, Gibbs i Natalia Szroeder. Artystom na scenie towarzyszyć będzie orkiestra pod batutą Kuby Galińskiego, dzięki której współczesne przeboje zyskają wyjątkowe brzmienie!

Już 7 lutego podczas gali Bestsellery Empiku 2022 nie tylko zostaną wręczone nagrody dla najpopularniejszych twórców i tych, którzy odważnie wytyczają nowe artystyczne szlaki w literaturze, muzyce i filmie. Widzowie w TVN i w streamingu w mediach społecznościowych będą mieli szansę obejrzeć również wielkie muzyczne widowisko. Autorem ansamblowych aranżacji przekraczających gatunkowe granice jest Kuba Galiński – dyrektor muzyczny tegorocznej edycji Bestsellerów.

Chciałbym, aby orkiestrowo-rozrywkowe aranżacje nie odebrały nic współczesnym wykonaniom, a tylko zmieniły ich „kolor”. I pokazały inne, nieznane oblicze zarówno artystów, jak i samych utworów. Widzowie doskonale znają te numery, od razu będą wiedzieć co to za piosenka, jednak chciałbym, żeby jej aranżacja zaskoczyła widzów – wzruszyła, rozśmieszyła, rozkołysała — podkreśla Kuba Galiński.

Tych muzycznych wrażeń dostarczą nominowani do Bestsellerów Empiku 2022: sanah za album „Uczta”, Agnieszka Chylińska za krążek „Never Ending Sorry” (kategoria Pop i rock), a także Skład SB Maffija, który ma szansę na statuetkę w kategorii Rap i hip-hop za album „Hotel Maffija 2”. Ponadto wystąpią: Ralph Kaminski, Katarzyna Nosowska, Mrozu, Margaret, Vito Bambino, Natalia Szroeder, Tomasz Makowiecki oraz Gibbs.

Artystom występującym na scenie tegorocznych Bestsellerów Empiku towarzyszyć będzie dwudziestoosobowy band.

To już taka mała orkiestra. Angażujemy instrumenty dęte, smyczkowe i perkusyjne. Współczesne przeboje zyskają maksymalnie brzmienie zagrane z „żywych” instrumentów. Zero komputerowej przeróbki, sampli – 100% grania na żywo – dodaje Kuba Galiński.

Gala finałowa Bestsellerów Empiku 2022 odbędzie się już 7 lutego. Transmisja w TVN wystartuje o godz. 20.15, a pół godziny wcześniej rozpocznie się streaming online na facebooku i Youtube z relacją zza kulis, wywiadami, komentarzami na gorąco i dodatkowymi występami muzycznymi. Galę poprowadzi Marcin Prokop, natomiast gospodarzami transmisji internetowej będą: Red Lipstick Monster i Karol Paciorek.

Nie sposób nie dostrzec zmian społecznych, obyczajowych i technologicznych ostatnich lat, które wpływają na rozwój i kierunek współczesnej popkultury. Bestsellery Empiku od ponad dwóch dekad wskazują najważniejsze trendy, nowe zjawiska i najpopularniejszych twórców w Polsce. Nagrody nieustannie ewoluują, a motywem przewodnim tegorocznej gali finałowej jest #swiatsiezmienia.

Statuetki Bestsellerów Empiku 2022 zostaną przyznane w kilkunastu kategoriach książkowych, muzycznych, filmowych oraz w ramach Kultury cyfrowej. O zwycięstwie decyduje wyłącznie skala popularności mierzona liczbą zakupionych egzemplarzy czy odsłuchanych treści w ciągu całego roku.

Podczas gali wyłonieni zostaną również Pisarz i Artysta Muzyczny Roku. Na statuetki mają szansę wszyscy twórcy nominowani do Bestsellerów Empiku w kategoriach – muzycznych i książkowych, a o tym, kto zwycięży, zdecydują fani. Głosy będzie można oddawać w aplikacji Empik od 1 do 7 lutego.

To jednak nie wszystko. Już 7 lutego poznamy także literackie, filmowe i muzyczne Odkrycia Empiku 2022 – czyli twórców, którzy w ostatnim roku szczególnie zaznaczyli swoją obecność w świecie kultury i zdecydowanie warto śledzić ich dalszą artystyczną drogę.  Nagrody przyznaje jury, w którym zasiadają laureaci poprzednich edycji, cenione osobowości ze świata kultury, dziennikarskie autorytety oraz eksperci Empiku.

Pełną listę nominowanych i line-up można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: Empik.com/BestselleryEmpiku

Galę wspierają: TVN – Partner, PayPo – Partner Główny, DPD, Kambukka oraz SodaStream – Partnerzy Kategorii a także Onet i Radio ZET jako Partnerzy medialni.

Podziel się swoją opinią ;)