NEL prezentuje debiutancki minikrążek

NEL nie zwalnia, wręcz przeciwnie – podkręca tempo!

W styczniu ukazał się jej hipnotyzujący i podbijający radiowe listy przebojów singiel „Niebieska Noc”, a już dziś premiera debiutanckiej cyfrowej EP, zatytułowanej Double N.

– Album powstał w okresie wakacyjnym, jego kolorem przewodnim miał być niebieski, nawiązując do morza, niebieskich oczu oraz nieba. Nazwa “Double N” nawiązuje do mojej osoby jako artystki, ale też zwykłej mnie, gubiącej się w podwójnym świecie: tym realnym i artystycznym. Album reprezentują single: “Niebieska noc” – czyli współczesne, taneczne brzmienie oraz “Obsesja” – smutna i bujająca ballada, stworzona z Filipkiem – zdradza Nel.

– Jakkolwiek utwory, które znalazły się na EP “Double N” są na pierwszy rzut oka diametralnie różne, tak łączy je jednak temat oczu, zakochania, efemeryczność oraz wciągające, rytmiczne refreny. Przez elementy śpiewane, przewijają się czasem fragmenty rapowania, a także gitarowe riffy. – wyznaje artystka.

– Po wydaniu debiutanckiej EP chciałabym skupić się na letnich singlach i oczywiście na tworzeniu nowego albumu, który być może ukaże się także w fizycznej wersji.

Podczas pracy nad albumem najbardziej pomogli mi chłopaki z grupy producenckiej Kofeina Studio – Miłosz Fergiński i Konrad Jażdżyk. Z Kofeiną Music pracowaliśmy nie tylko nad warstwą muzyczną, ale również nad topline utworów oraz tekstami. Oprawą graficzną albumu przygotowali Iwo oraz Maciej Pletnia. – dzieli się Nel.


NEL to tworząca pod swoim oryginalnym imieniem, 24-letnia artystka, którą od zawsze cechowała pasja do muzyki.
Po niespełna roku obecności na polskiej scenie szturmem przeciera kolejne szlaki na rodzimym rynku. Zaczynając od śpiewu w chórze kościelnym w czasach edukacji szkolnej, poprzez udział w konkursach wokalnych, NEL poświęcając się studiom na kierunku związanym z medycyną, powróciła do swojego największego zamiłowania, nie pozostawiając wątpliwości, że to scena jest jej największym żywiołem. NEL dołączyła do polskiej odsłony globalnego projektu Spotify – RADAR Polska.

Autorka tekstów, producentka muzyczna tworząca także dla innych. Jej wyraźny znaczący wpływ na album Filipka “Gra na emocjach 2”, doprowadził krążek do 2. miejsca na liście sprzedaży OLiS. Muzyka NEL jest uosobieniem jej historii, którą konsekwentnie chce się dzielić ze swoimi odbiorcami, dostarczając swoistej esencji pełnej emocji, tajemnic i prawdziwych przeżyć.

Podziel się swoją opinią ;)