[FOTORELACJA] Fisz Emade Tworzywo w Klubie Studio

W minioną niedzielę (5 marca), we wnętrzach Klubu Studio, Kraków miał przyjemność gościć Fisz Emade Tworzywo. Zespół – próbując odczarować mróz i społeczne niepokoje – zagrał zarówno ballady, jak i protesty. Z naciskiem na protesty.

Ballady i Protesty to zdecydowany zwrot do muzycznych początków zespołu. Album jest eklektyczny, łączy w sobie zarówno elementy hip-hopowe, jak i brzmienia elektroniczne, co miało mocny wydźwięk podczas krakowskiego koncertu. Tworzywo to charyzma, nostalgia i elegancki bunt. Teksty, które znalazły się na najnowszym albumie to zarówno zabawa słowem, konwencją oraz gra pomiędzy przekazem – a – formą.

Podczas koncertu mieliśmy okazję usłyszeć utwory z najnowszej płyty (tytułowej dla trasy koncertowej), znalazło się również trochę przestrzeni na kilka starszych kawałków, wywołujących zarówno nostalgiczne westchnienia, jak i donośny okrzyk. Co było grane? Parasol, Pył, Muzyka jest o nas, Za mało czasu, Spektrum barw, Start, Jestem w niebie, Szukam, 30 cm, Polepiony, Wolne dni, Krew, Wojna, Biegnij dalej sam/Dwa ognie, Telefon, Ślady, Ok Boomer. Koncert, który funduje żywe, muzyczne Tworzywo to wypracowana, koncepcyjna podróż przez szeroko pojętą muzykę hip-hopową, mającą widoczne wpływy z gatunków takich jak funk, downtempo, rock czy muzyki elektronicznej. Podczas krakowskiego koncertu jeden z utworów – Za mało czasu – został wykonany przez Fisza w duecie z młodym fanem Szymonem, który skromnie zapytał czy mógłby zaśpiewać z nim jeden z kawałków, bez wahania został zaproszony na scenę. Fisz oraz reszta członków zespołu śmiało krzyczą: Muzyka jest moim narkotykiem! Tak się składa, że naszym również.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z niedzielnego wydarzenia, kiedy świat w krakowskim Klubie Studio na chwilę zapłonął oraz rozbłysnął szerokim spektrum barw.

Dziękujemy Klubowi Studio za zaproszenie oraz możliwość udziału w tym pięknym wydarzeniu.

Podziel się swoją opinią ;)