New York Festival coraz bliżej. Przedstawiamy szczegóły imprezy.

4 października 2017 (środa) po raz trzeci w klubie muzycznym „New York” w Łodzi ruszy Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzycznych pod hasłem: „NEW YORK FESTIWAL 2017/2018”.


Festiwal organizowany jest z myślą o wszystkich młodych artystach i zespołach, którzy nie posiadają oficjalnie wydanych płyt i nie są związani z żadną wytwórnią płytową.
Z nadesłanych zgłoszeń organizator wybierze zespoły, które będą się prezentowały na scenie klubu muzycznego „New York” w trzech kategoriach – ROCK, BLUES, JAZZ, HIP-HOP.

Warunkiem uczestnictwa w „New York Festiwal 2017/2018 jest zaprezentowanie 45 minutowego materiału.  Koncerty wybranych zespołów będą odbywać się w każdą środę tygodnia od 4 października 2017 do 31 stycznia 2018.
Festiwal będzie się składał z 17 edycji, gdzie w każdej edycji wystąpią 3 zespoły / wykonawcy.
Finał nastąpi w lutym (środa), gdzie wystąpi 6 najlepszych zespołów lub wykonawców. Festiwal zostanie ostatecznie rozstrzygnięty i zakończy się koncertem finalisty.

Najlepsze zespoły oraz zwycięzcę wyłoni profesjonalne jury złożone z organizatora, partnerów festiwalu, muzyków, oraz dziennikarzy muzycznych.


Zespół/Wykonawca planujący wziąć udział w festiwalu zobowiązany jest do nadesłania zgłoszenia mailowego na adres: newyorkfestiwal@gmail.com w tytule należy wpisać nazwę zespołu.
Zgłoszenie musi zawierać zdjęcie zespołu, jego skład, telefon kontaktowy oraz jeden autorski utwór w formacie mp3 lub link do utworu na You Tube (opisany tytułem oraz nazwiskami autorów muzyki i tekstu). Zgłoszenia przyjmowane są do końca września 2017


Głównymi nagrodami „New York Festiwal 2017/2018” są:
• NAGRANIE PŁYTY – CASE STUDIO & PRONET MUSIC
• WYDANIE PŁYTY – PRONET MUSIC
• OGÓLNOPOLSKA PROMOCJA – PRONET MUSIC & PRO RADIO
• SESJA ZDJĘCIOWA –„ZATRZYMAĆ CHWILE” HANNA KOWALSKA
• BON PREZENTOWY – GUITAR CENTER

Nagrody dodatkowe:
• WARSZATY GRY ZESPOŁOWEJ (Dla zespołu o największym potencjale) – GUITAR
HARMONY
• WARSZTATY GITAROWE z Konradem Jeremusem (Dla gitarzysty o największym potencjale) – GUITAR HARMONY

Partnerzy: Case Studio, Pronet Music, Pro-Radio, Budweiser, Guitar Center, Fotografia Hanna Kowalska „Zatrzymać Chwile”, Guitar Harmony.
Patronat medialny: Gazeta Wyborcza, Radio Łódź, TVP3, Portal Muzykoholicy.
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska


JURY:
Andrzej Kusy – Pronet Music & Pro-Radio
Sławek Papis – Case Studio
Konrad Jeremus – Guitar Harmony
Karol Sakosik – Gazeta Wyborcza
Karolina Filarczyk – Muzykoholicy
Hanna Kowalska – Fotografia „Zatrzymać Chwile”
Katarzyna Kowalczyk – Klub New York


Zostań JUROREM “New York Festiwal 2017/2018 ” i zobacz swój ulubiony zespół w WIELKIM FINALE! Wszyscy Goście klubu uczestniczący w “New York Festiwal 2017/2018” otrzymają okazję do zagłosowania na swoich faworytów.
Na specjalnej karcie otrzymanej u kelnerki wytypują swojego zwycięzcę i wrzucą do pudełka oznaczonego “New York Festiwal 2017/2018”.
Głosy będą liczone zaraz po koncertach – w każdą środę – a wyniki podane na Fan Page “New York Festiwal”.

Zespół, który otrzyma najwięcej głosów podczas trwania festiwalu ma zagwarantowane 6 miejsce w Wielkim Finale, który nastąpi na początku lutego.


New York – strona oficjalna klubu

Klub New York – Facebook

New York Festival – Facebook

 

Podziel się swoją opinią ;)