Felieton: Dobre, bo polskie… #45 Klaus Mitffoch i “Jezu, jak się cieszę”

Utwór „Jezu, jak się cieszę” grupy Klaus Mittfoch został wydany w 1984 roku. Mało jest polskich kawałków lat ’80, które naprawdę lubię i cenię. A to jest właśnie taka kompozycja. Znakomity tekst, świetna melodia. Dobrze brzmi nawet po tylu latach. Jeśli nie znacie, to koniecznie posłuchajcie…


Piosenki możecie posłuchać poniżej:


Klaus Mitffoch to polski zespół rockowy został założony w 1979 m.in. przez Lecha Janerkę.
Do roku 1981 zespół nie miał stałej nazwy. W 1983 roku kapela nagrała dwa single: „Ogniowe strzelby” / „Śmielej” i „Jezu, jak się cieszę” / „O głowie”.

W roku 1985 zespół w końcu wydał nagraną rok wcześniej płytę „Klaus Mitffoch”, która nosi miano jednej z najważniejszych w historii polskiego rocka. Co ciekawe album ukazał się też w Hiszpanii, gdzie  wydała go firma Oihuka Doscos. Album zwyciężał później w wielu plebiscytach. Ku zaskoczeniu wielu, kapela rozpadła się już w 1984 roku, a jej frontman Lech Janerka poświęcił się karierze solowej. Zespół powrócił dwa lata później pod zmienioną nazwą – Klaus Mit Foch i bez np. Lecha Janerki. Pojawili się natomiast inni muzycy,  którzy w roku 1988 wydali album zatytułowany „Mordoplan”. W roku 1989 Klaus Mit Foch zakończył działalność.

 

Zajrzyj po więcej:

Klaus Mittfoch na Facebooku

Podziel się swoją opinią ;)