New York Festiwal – I edycja: Mexyk – sylwetka zespołu

Najnowsza edycja New York Festiwal już niebawem! Dziś przedstawiamy Wam sylwetkę ostatniego zespołu, który zaprezentuje się już 4 października na scenie klubu. Panie i Panowie, ale Mexyk!


Mexyk to czterech chłopaków z Łodzi grających zaangażowaną społecznie mieszankę rapcore i hard rocka. Zespół powstał w styczniu 2017, jako nowy projekt czwórki przyjaciół, grających wspólnie od dawna.
Ich styl muzyczny jest wypadkową różnych inspiracji, sami żartobliwie nazywają go “Rage Against The Chili Peppers”. Całości dopełnia charyzmatyczny i charakterystyczny wokal, który w swoim przekazie bezpardonowo i celnie rozprawia się z otaczającą nas codzienną rzeczywistością.Mexyk tworzą: Patur – voc/texty, Maku – gitara, Tedzik – bas, emde – perkusja


New York Festiwal organizowany jest z myślą o wszystkich młodych artystach i zespołach, którzy nie posiadają oficjalnie wydanych płyt i nie są związani z żadną wytwórnią płytową.

Z nadesłanych zgłoszeń organizator wybierze zespoły, które będą się prezentowały na scenie klubu muzycznego „New York” w trzech kategoriach – ROCK, BLUES, JAZZ, HIP-HOP.

Koncerty wybranych zespołów będą odbywać się w każdą środę tygodnia od 4 października 2017  do 31 stycznia 2018.

Festiwal będzie się składał z 17 edycji, gdzie w każdej edycji wystąpią 3 zespoły/wykonawcy.

Finał nastąpi w lutym (środa), gdzie wystąpi 6 najlepszych zespołów lub wykonawców. Festiwal zostanie ostatecznie rozstrzygnięty i zakończy się koncertem finalisty. Najlepsze zespoły oraz zwycięzcę wyłoni profesjonalne jury złożone z organizatora, partnerów festiwalu, muzyków, oraz dziennikarzy muzycznych.Zobacz więcej:

Facebook

Instagram

You Tube

New York Festiwal – Facebook

 

Podziel się swoją opinią ;)