New York Festiwal – VII edycja – VATAHA, LUNAA, FRORSAL – sylwetki zespołów

Kolejna środa… kolejna edycja… kolejny wieczór z dobrą muzyką! Zapraszamy Was serdecznie do zapoznania się z informacjami na temat zespołów, które wystąpią już w najbliższą środę (22.11.2017) podczas VII już edycji New York Festiwal!


VATAHA, to grupa muzyków, przyjaciół wykonują różnorodną muzykę w granicach szeroko pojętego rocka. Tworzą z zamiłowaniem i upajają się przyjemnością z grania.

Zespół powstał w listopadzie 2014 roku w Płocku z inicjatywy Daniela Dzięgielewskiego (bas i wokal). Do zespołu dołączyła Katarzyna Wachol (wokal, gitara, instrumenty klawiszowe) oraz Michał Ners (perkusja). Zespół tworzyli również Bartek Zieliński (gitara), Michał Jack Kubacki (gitara) oraz Paweł Szala (gitara album Zmysły).

Latem 2017 roku Pawła Szalę zastąpił gitarzysta solowy Janusz Pankowski. Muzycy zadebiutowali w 2015 r. występując na Płockich Juwenaliach. Kolejne koncerty to: Rockowe Ogródki Dzień Płocki, eMCeK Rockuje, Koncerty WOŚP, Włodkonalia SWPW, Dni Historii Płocka, Jarmark Tumski wiele imprez klubowych.

Laureaci – II miejsce Festiwal Lipa 2016, III miejsce Rockowisko Wieluń 2017, III miejsce Konfrontacje – Kętrzyn 2017. Nagroda specjalna Jury Riff Master Rypin 2017. Zespół zakwalifikował się do ćwierćfinału Antyfest Antyradia 2017.

Vataha wystąpiła na jednej scenie min z: Dżem, Jary Oddział Zamknięty, Immortal Dreams, Acid Drinkers, FOLYA, Sztywny Pal Azji, Ryszard Wolbach, Harlem… Grają utwory własnego autorstwa, tworzą własne kompozycję i piszą teksty wyrażając przez to siebie samych. Połączyło wspólne granie i tworzenie własnego rockowego brzmienia. Potencjał i przyjemność zrodziły zespół Vataha. Jesienią 2017 roku zespół promować będzie swój album “Zmysły”.


Zespół “Lunaa” powstał na przełomie 2016/2017 roku i jak sami mówią o sobie: “jesteśmy grupą ludzi pochodzącą w większości z Kalisza gramy muzykę psychodeliczną, rockową, tak naprawdę ciężką do sklasyfikowania.

Jesteśmy zakochani w muzyce po same uszy. Uwielbiamy tworzyć muzykę i grać ją dla ludzi, jest to nasza największa pasja. Każdy koncert jest dla nas wielkim przeżyciem i chcemy grać ich jak najwięcej.


Zespół Forsal istnieje 4 lata i pochodzi z Częstochowy. W repertuarze formacji można usłyszeć muzykę bluesową, blues-rockową i około bluesową. Oprócz standardów bluesowych zespół posiada także autorskie utwory w podobnej stylistyce. Forsal można było usłyszeć na wielu najważniejszych polskich festiwalach bluesowych m.in. w Olsztynie, Suwałkach, Siewierzu, Warszawie, Katowicach (Mała Scena Rawy Blues), Krakowie. W 2017 roku zespół ponownie zakwalifikował się na Małą Scenę Rawy Blues. W ankiecie Kwartalnika Twój Blues sam zespół i jego muzycy zostali docenieni przez czytelników i sklasyfikowani w następujących kategoriach: Forsal – odkrycie roku , Jakub Konieczko – wokalista roku, harmonijkarz roku, Dariusz Drążkiewicz – pianista roku, Damian Smoliński – pozostałe instrumenty.


This slideshow requires JavaScript.


JURY:
Andrzej Kusy – Pronet Music & Pro-Radio
Sławek Papis – Case Studio
Konrad Jeremus – Guitar Harmony
Karol Sakosik – Gazeta Wyborcza
Karolina Filarczyk – Muzykoholicy
Hanna Kowalska – Fotografia „Zatrzymać Chwile”
Katarzyna Kowalczyk – Klub New York

Głównymi nagrodami „New York Festiwal 2017/2018” są:
• NAGRANIE PŁYTY – CASE STUDIO & PRONET MUSIC
• WYDANIE PŁYTY – PRONET MUSIC
• OGÓLNOPOLSKA PROMOCJA – PRONET MUSIC & PRO RADIO
• SESJA ZDJĘCIOWA –„ZATRZYMAĆ CHWILE” HANNA KOWALSKA
• BON PREZENTOWY – GUITAR CENTER

Nagrody dodatkowe:
• WARSZATY GRY ZESPOŁOWEJ (Dla zespołu o największym potencjale) Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.
• WARSZTATY GITAROWE (Dla gitarzysty o największym potencjale) – Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.

Partnerzy: Case Studio, Pronet Music, Pro-Radio, Budweiser, Guitar Center, Fotografia Hanna Kowalska „Zatrzymać Chwile”, Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.
Patronat Medialny: Gazeta Wyborcza, Radio Łódź, TVP3, Portal Muzykoholicy.
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska


Zajrzyj po więcej:

VATAHA – Facebook

LUNAA – Facebook

FORSAL – Facebook

Podziel się swoją opinią ;)