New York Festiwal – XII edycja – TOKSYNY, AUDIOTIES, KONKUBENT – sylwetki zespołów

Święta, święta i po świętach! Czas ruszyć się zza stołów i posłuchać dobrej muzyki. Jak co środa, zapraszamy Was do łódzkiego klubu New York, gdzie będziecie mogli posłuchać młodych talentów polskiej sceny muzycznej. Start 27.12.2017, godz 20:00. Wejście FREE!

Czas na XII edycję New York Festiwal, podczas której wystąpią:

TOKSYNY piszą o sobie: „Gramy od 2011 roku, głównie dla przyjemności, bo zakładamy, że sława i pieniądze i tak się pojawią 🙂 Nasza muzyka to szczery i bezpretensjonalny rock, łączący energię z melodyką. Inspirują nas głównie lata 60. i 90. – od Beatlesów i Zeppelinów po Pearl Jam i Red Hot Chili Peppers.

Po małych przetasowaniach personalnych (w końcu kobieta w składzie ) nastąpiła stabilizacja i czas zdecydowanej aktywizacji – kilkanaście udanych koncertów, materiał studyjny. Oprócz regularnych występów nagraliśmy dwa EP: w roku 2016 „Free” i nowe, jeszcze bez tytułu oczekujące na finalny miks i udostępnienie.”

Facebook: https://www.facebook.com/Toksyny-293057254164217
You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=jLzeiq3F8ps


AUDIOTIES, to zespół, który powstał na przełomie maja/czerwca 2015. W składzie znajdują się zespołu uczące się i pracujące, których największą pasją w życiu jest muzyka. Każdy z członków zespołu ma inny charakter i różne upodobania muzyczne. Różnica osobowości pozwala na dużą kreatywność i pomysłowość w tworzeniu materiału autorskiego, który zespół gra na koncertach. Teksty mówią o codziennym życiu, miłości i problemach które spotyka społeczeństwo a tworzona muzyka i linia wokalu mocno budują emocje, dlatego też w łatwy sposób piosenki trafiają do odbiorców. Zespół systematycznie gra próby, szlifuje istniejące utwory, pracuje nad nowym materiałem i stara się grać możliwie jak najwięcej koncertów.

Facebook: https://www.facebook.com/pg/audioties/
You Tube: https://www.youtube.com/channel/UC5BBEKEtQEgtUd96e9TOTtw


KONKUBENT „Będę śpiewał po polsku, bo chcę śpiewać to, co myślę, a myślę zawsze po polsku” – ta sparafrazowana myśl Andrzeja Wajdy w pełni oddaje filozofię zespołu Konkubent.

Piosenki o przemyśleniach i historiach które mają miejsce każdego dnia, opakowane w gitarową muzykę określaną jako rock alternatywny.

Konkubent zagrał ponad 50 koncertów. Występował na jednej scenie m. in. z Lady Pank, Moniką Brodką, Farben Lehre, Bracia Figo Fagot, Habakuk, Raggafayah.

Zespół działa od września 2008 roku. Pomimo licznych zmian personalnych od pierwszego dnia do dzisiaj na pierwszym miejscu zawsze była przyjaźń i miłość do muzyki. W obecnym składzie Konkubent działa od października 2016 roku.

Facebook: https://www.facebook.com/pg/Konkubent/
You Tube: https://www.youtube.com/channel/UChOCqZg1V7elHE7I5XhCoag


This slideshow requires JavaScript.


JURY:
Andrzej Kusy – Pronet Music & Pro-Radio
Sławek Papis – Case Studio
Karolina Filarczyk – Muzykoholicy
Hanna Kowalska – Fotografia „Zatrzymać Chwile”
Katarzyna Kowalczyk – Klub New York

Głównymi nagrodami „New York Festiwal 2017/2018” są:
• NAGRANIE PŁYTY – CASE STUDIO & PRONET MUSIC
• WYDANIE PŁYTY – PRONET MUSIC
• OGÓLNOPOLSKA PROMOCJA – PRONET MUSIC & PRO RADIO
• SESJA ZDJĘCIOWA –„ZATRZYMAĆ CHWILE” HANNA KOWALSKA
• BON PREZENTOWY – GUITAR CENTER

Nagrody dodatkowe:
• WARSZATY GRY ZESPOŁOWEJ (Dla zespołu o największym potencjale) Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.
• WARSZTATY GITAROWE (Dla gitarzysty o największym potencjale) – Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.

Partnerzy: Case Studio, Pronet Music, Pro-Radio, Budweiser, Guitar Center, Fotografia Hanna Kowalska „Zatrzymać Chwile”, Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.
Patronat Medialny: Gazeta Wyborcza, Radio Łódź, TVP3, Portal Muzykoholicy.
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska


Zajrzyj po więcej:

Klub New York – Facebook

New York Festiwal – Facebook

 

Podziel się swoją opinią ;)