New York Festiwal – XIV edydcja – NIGHTMARES, MR. SPARK, FUMEZ – sylwetki zespołów

Środa już za pasem – dzień festiwalowy nr XIV czas zacząć. Tym razem na łódzkiej scenie klubu New York wystąpią: NIGHTMARES, MR. SPARK, FUMEZ. Start 10.01.2018 godz. 20:00. Wejście free!

Portal Muzykoholicy.com mają zaszczyt zaprezentować Wam sylwetki zespołów, które zaprezentują swoje możliwości w ramach XIV przeglądu do New York Festiwal.

Oto oni:


NIGHTMARES

Nightmares powstał w Kutnie w 2012 r. Od tego czasu zagrał szereg koncertów na terenie całej Polski m.in. z zespołami: Kat i Nocny Kochanek. W 2013 r. wygrywa GoRock Festival w Golubiu-Dobrzyniu. Ma na koncie dwie EP – Nightmares (2015) oraz Pamiętaj synu mój (2017). Stylowo muzyka zespołu to thrash metal.

Facebook: https://www.facebook.com/nightmareskutno/


MR. SPARK

„Mr. Spark” – Gitarzysta, wokalista, kompozytor i autor tekstów.  Swoją muzyczną podróż rozpoczął od gitary.  Jego pierwsze inspiracje to twórczość takich gitarzystów jak Mark Knopfler, Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughan czy Eric Clapton.  Jako instrumentalista zdobywał wyróżnienia oraz nagrody na kilku renomowanych konkursach, takich jak: Solo Życia czy konkurs magazynu Top-Guitar.  Od kilku lat artysta zaczął występować  solowo śpiewając i grając na gitarze akustycznej. Tworzy własną muzykę oraz teksty. W 2016 został laureatem głównej nagrody w 33 Maratonie Piosenki Osobistej w Świeciu.

W 2017 do pracy nad jego materiałem autorskim dołączyła sekcja rytmiczna  w składzie: Krystian Mozol – gitara basowa, oraz Marek Klekowiecki – instrumenty perkusyjne. Obydwaj muzycy mieli już okazję ze sobą grywać w różnych zespołach; doskonale się rozumieją i chętnie eksperymentują szukając własnych rozwiązań aranżacyjnych. Projekt solowy Mr. Sparka to w tej chwili trio, w którym można odnaleźć inspiracje wieloma gatunkami muzycznymi: od rocka, popu i bluesa po elementy fusion i funk. Pod koniec roku muzycy przymierzają się do zarejestrowania wspólnej płyty EP. A już teraz podczas zbliżających się koncertów będzie można posłuchać pierwszych efektów ich wspólnej pracy.

Facebook: https://www.facebook.com/mr.spark.art


FUMEZ

Zespół FUMEZ powstał w 2015 roku w Elblągu. Od tego momentu zespół stara się krok po kroku docierać do coraz szerszej grupy odbiorców. Ukoronowaniem dotychczasowej drogi zespołu jest wydanie EP-ki, która ujrzała światło dziennie w listopadzie 2016 r., a także liczne koncerty na coraz większych scenach.

Facebook: https://www.facebook.com/FumezBand/


This slideshow requires JavaScript.


JURY:
Andrzej Kusy – Pronet Music & Pro-Radio
Sławek Papis – Case Studio
Karolina Filarczyk – Muzykoholicy
Hanna Kowalska – Fotografia „Zatrzymać Chwile”
Katarzyna Kowalczyk – Klub New York

Głównymi nagrodami „New York Festiwal 2017/2018” są:
• NAGRANIE PŁYTY – CASE STUDIO & PRONET MUSIC
• WYDANIE PŁYTY – PRONET MUSIC
• OGÓLNOPOLSKA PROMOCJA – PRONET MUSIC & PRO RADIO
• SESJA ZDJĘCIOWA –„ZATRZYMAĆ CHWILE” HANNA KOWALSKA
• BON PREZENTOWY – GUITAR CENTER

Nagrody dodatkowe:
• WARSZATY GRY ZESPOŁOWEJ (Dla zespołu o największym potencjale) Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.
• WARSZTATY GITAROWE (Dla gitarzysty o największym potencjale) – Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.

Partnerzy: Case Studio, Pronet Music, Pro-Radio, Budweiser, Guitar Center, Fotografia Hanna Kowalska „Zatrzymać Chwile”, Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.
Patronat Medialny: Gazeta Wyborcza, Radio Łódź, TVP3, Portal Muzykoholicy.
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska


Zajrzyj po więcej:

Klub New York – Facebook

New York Festiwal – Facebook

Podziel się swoją opinią ;)